Državno odvjetništvo bavi se aferom Vruja za koju su zaprimili jednu kaznenu prijavu, a u tom tijelu doznaje se i da odbacuju sve kritike na "tajming" antikorupcijskih akcija te da nove čelnike lokalnih vlasti pozivaju da prijave sve eventualne nezakonitosti.
DORH je, kako se doznaje, nedavno sudjelovao na koordinacijskom sastanku sa svim nadležnim tijelima zaduženim za upravljanje uvalom Vruja, a zatražio je i očitovanja te dokumentaciju od državnih tijela vezano za navodnu bespravnu gradnju u toj uvali.
Primitak zatraženih očitovanje i dokumentacije očekuje se do kraja tjedna, nakon čega će DORH analizirati slučaj i donijeti odluku o eventualnim postupcima, doznaje se iz izvora bliskih tužiteljstvu.
Neslužbeno, tužiteljstvo slučaj Vruja ne tretira kao izvid, već kao istraživanje kojim se želi zaštititi imovinski interes RH te provjeriti postoje li sumnja u počinjenje kaznenog djela.
Neslužbeno se doznaje i da u DORH-u odbacuju sve kritike i prozivke upućene na račun tužiteljstva zbog tajminga antikorupcijskih akcija koje su uslijedile nakon smrti zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića. Kritike i optužbe ocjenjuju tendencioznima i promašenima.
Prema izvorima iz tužiteljstva, DORH pokušava koristiti mjere praćenja što je dulje moguće kako bi na taj način dobio informacije o kaznenim djelima za koje ranije nije znao.
Tužiteljstvo smatra i da nije kalkuliralo niti kasnilo s nedavnim antikorupcijskim akcijama u Zagrebu i Splitu te ističe da u korupciji ne postoje "sitne ribe".
Uz to, tužiteljstvo, kako se doznaje, nije sklono izjavama zagrebačkog gradonačelnika Tomislava Tomaševića koji je kazao da očekuje nova uhićenja te ističu da njihove akcije kreću isključivo na temelju činjenica i dokaza.
Tužiteljstvo je stoga, neslužbeno se doznaje, poručilo novim čelnicima lokalnih vlasti da ne čekaju dolazak policije i Uskoka već da sada, kada imaju uvid u dokumentaciju, prijave sumnje o eventualnim kaznenim djelima.