Cibosi u produžecima slomili Zadrane

Košarkaši Cibone plasirali su se u finale Kupa Krešimira Ćosića nakon što su u polufinalu nakon produžetka pobijedili Zadar 81:71 (60:60).

18.2.2010.
21:30

Bila je to izjednačena utakmica u kojoj je Cibona bila za nijansu bolja u prvom poluvremenu, te je otišla na odmor sa prednošću 27:23. No, u trećoj četvrtini Zadar je napravio seriju 19:7, te je u zadnju dionicu ušao sa četiri koša prednosti (44:40).

U posljednjoj dionici momčadi su bile u egalu sve do same završnice. Na početku posljednje minute susreta Ružić je zabio tricu za vodstvo Zadra 57:52. No, branič Cibone Gordon prvo je pogodio tricu, a potom koš i slobodno bacanje za vodstvo Cibone 58:57. Zadranima je preostalo 17 sekundi za preokret i Ružić je ponovno pogodio tricu za prednost Zadra 60:58.

Posljednji napad Cibone poveo je Gordon koji je krenuo na polaganje, a blokirao ga je Perić. No, suci su procijenili da je lopta bila u silaznoj putanji i Gordonu je priznat koš, koji je Ciboni donio poravnanje na 60:60. Zadar je ima zadnji napad, no promašili su tricu.

Cibona je u produžetku odigrala odlično i za samo dvije minute napravila je osam koševa prednosti (70:62). Nakon toga Zadar više nije imao snage za preokret.

Kod Cibone najbolji su bili Gordon sa 26 poena i Tomas sa 22 koša, a kod Zadra su se istaknuli Stipčević sa 19, Car je ubacio 17, a Ružić 16 poena.

U finalu će Cibosi igrati za Zagrebom koji je sa 80:73 bio bolji od Cedevite.