Červar bjesni na suce, umjesto na sebe i igrače!

'Prvi puta u mojoj karijeri imao sam dojam da smo se sucima nešto zamjerili. Ako smo pogriješili, to ćemo ispraviti, ali lov na Vorija ne prestaje, on ne smije igrati rukomet.

22.1.2010.
11:26

arti-201001210646006Izbornik Lino Červar bio je strašno ljut nakon utakmice s Ukrajinom, ali ne na sebe i momčad koja je olako shvatila slabijeg protivnika, nego na suce. Lino nije puno pričao o tome kako su njegovi momci izgubili 15 lopti, te pogodili samo 10 od 35 udaraca s vanjskih pozicija. O obrani u prvom dijelu da ne govorimo...

arti-201001210621006"Ukrajini moramo čestitati na dobroj igri. Nismo dobri bili nakon Norveške, nismo dobro ušli u utakmicu. Popravili smo se u nastavku, obrana u prvom redu je bolje funkcionirala. Prvi puta u mojoj karijeri imao sam dojam da smo se sucima nešto zamjerili. Ako smo pogriješili, to ćemo ispraviti, ali lov na Vorija ne prestaje, on ne smije igrati rukomet. Neka nam kažu u čemu je problem. Pobjeda je tu, kod igrača ću inzistirati da se stvari poprave, jer sigurno da bi nam to moglo stvoriti problem u nastavku. Imamo drugi krug, šansu protiv Rusa za četiri boda, a to je bila naša želja uoči dolaska ovdje", prenose Sportske Linine riječi nakon utakmice.

Činjenica je da su suci imali čudan kriterij, svirajući prekršaje za svaki krivi pogled, ali ne može se reći da su ikoga oštetili. Kriterij je u najmanju ruku bio ujednačen, puno više od igre naših prije nastavka prvenstva.

Prvo poluvrijeme bilo je katastrofalno, slabašni Ukrajinci imali su dva gola razlike, a samo su sreća i Mirko Alilović u zadnjim minutama okrenuli pobjedu na hrvatsku stranu. U drugom su se stvari ipak popravile.

Drago Vuković, apsolutni rekorder po broju doping kontrola u našim redovima (u pet zadnjih utakmica morao je na provjeru) objasnio je dramu protiv Ukrajine 'našim zadrtim mentalitetom'.

arti-201001210605006"Pa ne znam, to je već normalno kad mi igramo, nemam pojma. Ne znam, ja sam više izgubio danas živaca nego. Mi smo očito takav mentalitet. Očito smo se spremali za Norvežane. Nismo za Ukrajince govorili 'lako ćemo', ali to je sve nama u glavi, mi smo zadrt mentalitet dole u Hrvatskoj, Ne znam što bih rekao, svaka čast MIrku i momcima, osigurali smo drugi krug".

arti-201001190617006Hrvatsku u subotu u 20.10 sati čeka posljednji protivnik u skupini A, Rusija koja se u prvom susretu lako obračunala s Ukrajinom (21:16), a potom glatko izgubila do Norveške 28:24. U slučaju pobjede, Hrvatska će biti vrlo blizu zadanom cilju - a to je polufinale. No, pričekajmo...

SKUPINA A

Ukrajina - HRVATSKA 25:28 (14:12) Norveška - Rusija 28:24 (16:13)

LJESTVICA:

1. HRVATSKA 2 2 0 0 53:48 4 2. Norveška 2 1 0 1 51:49 2 3. Rusija 2 1 0 1 61:61 2 4. Ukrajina 2 0 0 2 58:65 0

SKUPINA B

Austrija - Island 37:37 (17:20) Srbija - Danska 23:28 (10:14)

LJESTVICA:

1. Danska 2 2 0 0 61:52 4 2. Island 2 0 2 0 66:66 2 3. Austrija 2 0 1 1 66:70 1 4. Srbija 2 0 1 1 52:57 1