Amerikanci: Ovo je bila pljačka!

Američki reprezentativci bili su ogorčeni suđenjem malijskog suca u utakmici drugog kola SP-a protiv Slovenije.

18.6.2010.
22:07

arti-201006180627006U skupini C stvari suse dodatno zakomplicirale, a optužbe pršte sa svih strana. Nakon što je Slovenija u prvom poluvremenu povela s 2:0 i najavila pobjedu koja bi ih već odvela u drugi krug, uslijedio je šok. Amerikanci su u nastavku zaigrali sjajno, te već u 48. minuti smanjili na 2:1. Zabio je kapetan Landon Donovan.

Na 2:2 je u 82. minuti poravnao sin izbornika Boba Bradleya, Michael, a onda je par minuta prije kraja Maurice Edu zabio za senzacionalni opreokret. Sloveniju je već zahvatio očaj, no spasio ih je malijski sudac Coulibaly poništivši iz nekog svog razloga, naizgled regularan gol.

Kapetan Landon Donovan je teško podnio tu situaciju.

"Osjećam se opljačkano. Nije mi jasno zbog čega je poništen naš posljednji pogodak, a ni sudac nam nije htio reći o čemu se radi", pričao je ogorčeni kapetam kojem se pridružio i izbornik Bradley.

"Ova momčad je prava borbena i opet smo se borili svih 90 minuta. Gol? Nije mi jasno zašto je poništen, a žalosno da ni nikom drugom nije jasno što je sudac mislio".