Velikom nagradom Australije na stazi Albert Park u Melbourneu započela je nova, 63. po redu sezona Svjetskog prvenstva Formule 1. Po 13.

18.3.2012.
9:43

Button je na samom startu prestigao svog momčadskog kolegu Lewisa Hamiltona koji je osvojio pole-position i čelo do kraja utrke nije ispuštao iz svojih ruku. Drugi je završio dvostruki uzastopni svjetski prvak u Red Bullu Sebastian Vettel, a najniže mjesto na podiju osvojio je Hamilton. Četvrto je mjesto pripalo Vettelovom momčadskom kolegi Marku Webberu, što je jasan nagovještaj koje bi dvije momčadi trebale voditi glavnu bitku za najviše pozicije u sezoni.

Peti je na kraju završio Fernando Alonso u Ferrariju, spasivši tako slab otvarajući vikend za momčad 'propetog konjića'. Startao je Alonso tek 12., ali je uz očito slabiji bolid od McLarena i Red Bulla, uspio osvojiti solidan plasman. Sedmerostruki svjetski prvak Michael Schumacher, koji je startao s četvrtog mjesta, bio je prisiljen odustati u 10. krugu zbog problema s mijenjačem. U trenutku odustajanja držao je sjajno treće mjesto. Njegov je momčadski kolega Nico Rosberg završio tek 12., također zbog velikih problema s mijenjačem. Trećeplasirani s kvalifikacijskog treninga Romain Grosjean (Lotus) pao je odmah na startu na šesto mjesto, a svoj je nastup okončao već u drugom krugu kada se zabio s Williamsovim Pastorom Maldonadom. Drugi Lotusov vozač, povratnik u Formulu 1 nakon avanture u reliju i svjetski prvak iz 2007. godine, Kimi Räikkönen, završio je na kraju sedmi. Inače, u 37. krugu je došlo do momenta koji je zakomplicirao utrku. Na stazi se izvrtio Vitalij Petrov i izašao je sigurnosni automobil. Najbolje je to iskoristio Vettel, koji se kroz boks uspio progurati između McLarenovog dvojca. Do kraja je Hamilton pokušao, ali nije uspio prestići Vettela, a čak je bliže bio gubitku svoje pozicije od Marka Webbera. Sljedeća utrka Formule 1 na rasporedu je već sljedećeg vikenda kada se vozi Velika nagrada Malezije na stazi u Sepangu. 1. Button (McLaren-Mercedes) 1h34:09.565 2. Vettel (Red Bull-Renault) + 2.100 3. Hamilton (McLaren-Mercedes) + 4.000 4. Webber (Red Bull-Renault) + 4.500 5. Alonso (Ferrari) + 21.500 6. Kobayashi (Sauber-Ferrari) + 36.700 7. Räikkönen (Lotus-Renault) + 38.000 8. Perez (Sauber-Ferrari) + 39.400 9. Ricciardo (Toro Rosso-Ferrari) + 39.500 10. Di Resta (Force India-Mercedes) + 39.700 ... Poredak vozača: 1. Button 25 bodova 2. Vettel 18 3. Hamilton 15 4. Webber 12 5. Alonso 10 ... Poredak konstruktora: 1. McLaren-Mercedes 40 bodova 2. Red Bull-Renault 30 3. Sauber-Ferrari 12 4. Ferrari 10 5. Lotus-Renault 6