VETTELU POBJEDA: / Uljez mirno šetao stazom pored jurećih bolida!

Njemački vozač Sebastian Vettel (Ferrari) pobijedio je na Velikoj nagradi Singapura, 13.

20.9.2015.
16:48

Vettel je vodio od starta do cilja noćne utrke i došao do svoje četvrte pobjede na stazi Marina Bay. Za četverostrukog svjetskog prvaka je to ujedno treća pobjeda ove sezone, te 42. u karijeri. Drugo je mjesto ove nedjelje osvojio vozač Red Bulla Daniel Ricciardo, dok je treći bio Vettelov momčadski kolega Kimi Räikkönen.

Hamilton prvi put odustao

Vettela na putu do pobjede nije spriječio ni dvostruki izlazak sigurnosnog vozila na stazu. Prvi je put 'safety car' morao na stazu zbog sudara Felipea Masse i Nice Hülkenberga, a drugi put kada je nepoznati muškarac izašao na stazu i mirno šetao njome dok su oko njega jurili bolidi.

Aktualni svjetski prvak Lewis Hamilton je bio četvrti kada se u 32. krugu njegov Mercedes ugasio. Njegov momčadski kolega Nico Rosberg zauzeo je četvrto mjesto i tako smanjio zaostatak u ukupnom poretku za vodećim Hamiltonom na 41 bod. Pobjedom u Singapuru nade u naslov je vratio i Vettel koji sada za Britancem zaostaje 49 bodova.

Sljedeća utrka Svjetskog prvenstva je Velika nagrada Japana, za tjedan dana u Suzuki.