VIDEO: / Definitivno najluđe igre na TV-u

Televizijske emisije jako su se promijenile od prvih emitiranja. Kvizovi su sve ekstremniji, a zabavne emisije sve... zabavnije? Ovisi o tome koliko vas zabavljaju neugodnosti, tuđa bol i sramota.

30.11.2012.
19:01
VOYO logo

El Gran Juego de la Oca

U ovoj španjolskoj emisiji virtualna kocka određuje koliko se polja natjecatelji moraju pomaknuti, a na svakom polju postoji neki izazov koji treba ispuniti ako žele nastaviti igru i osvojiti novčanu nagradu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ono po čemu je ova emisija posebna su upravo izazovi koji se stavljaju pred natjecatelje. Neki od njih su posve bezazleni i samo bizarni, dok drugi mogu biti i jako opasni. Jedan od bezazlenijih je da natjecatelj mora izdržati određeno vrijeme dok mu koza liže stopala, ali tu je i izazov u kojem je cilj pronaći ključić u pješčaniku koji je ograđen staklom, a u njemu se nalazi i pravi pravcati – udav.

Neki od izazova uključuju hrvanje u blatu s hostesom kojoj treba oteti neki predmet ili ga pronaći na dnu blatnjavog bazena dok ga ona ometa, a možda je najzanimljiviji izazov onaj u kojem natjecatelj treba brzo odgovarati na pitanja koja mu postavlja hostesa odjevena kao medicinska sestra. Da stvar bude napetija, puls natjecatelja se ne smije podići iznad zadane granice, a hostesa se polagano skida.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Maksimalna nagrada koja se može osvojiti iznosi oko 35.000 kuna.

Downtown no Gaki no Tsukai ya Arahende!

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Japanske emisije već dugo vremena prednjače kad je u pitanju bizarnost, a ovo je samo jedna od njih. U njoj su natjecatelji pred raznim izazovima, koji najčešće uključuju neki oblik fizičkog ili emocionalnog poniženja, a često i bol.

Natjecatelji su obično komičari ili glumci, a nagrada je samo sudjelovanje. Neki od legendarnih izazova tako uključuju i igru u kojoj su natjecatelji u knjižnici i moraju biti tihi dok izvlače karte od kojih jedna označava kaznu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Onaj tko izvuče zlokobnu kartu mora pretrpjeti kaznu što je suzdržanije moguće, dok ostali natjecatelji moraju suzdržati smijeh. Zašto smijeh, pitate se? Zato što kazna uključuje starca bez zubi koji grize za vrat, udisanje odvratnog smrada, udaranje po licu aparatom za šamaranje, udaranje bejzbolskom palicom po stražnjici... Uglavnom, stvari na koje se jako teško ne smijati kad ste u knjižnici i morate biti suzdržani.

Tonneruzu no Minasan no Okage Deshita

http://www.dailymotion.com/embed/video/x2rozz

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Emisija koja je u ostalim dijelovima svijeta poznata i kao ljudski Tetris jedno je od genijalnijih japanskih dostignuća. Tajna japanske verzije je u tome što, osim posve suludih i nemogućih oblika kroz koje se natjecatelji moraju provlačiti, u njoj sudjeluju također komičari.

Cilj, naravno, nije pokazati akrobatske sposobnosti, nego se što bolje zabaviti i nasmijati, koncept koji obično zaborave zemlje koje emisiju pokušavaju prilagoditi svojem podneblju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Distraction

Ako mislite da za bizarno i bolno morate skočiti čak do Japana, prevarili ste se. Jedna od definitivno najpamtljivijih emisija dolazi iz Velike Britanije. Stvar je vrlo jednostavna – natjecatelji moraju točno odgovoriti na pitanja kako bi osvojili nagradu, a osim toga, moraju se i prvi prijaviti pritiskom na dugme.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

E, tu se stvari počinju komplicirati. U jednoj je emisiji dugme bilo ograđeno rotirajućim kaktusima, a natjecatelji su imali povez na očima, u drugom dijelu te emisije su pak dugme morali aktivirati mokrenjem. Jednom su prilikom morali ispiti koktel od ljutog umaka, soka i vlastite mokraće, a u kasnijem krugu iste emisije morali su konzumirati tuđe 'napitke' (tj. tuđu mokraću).

Emisija je uključivala i dobivanje piercinga na licu mjesta za točan odgovor te elektrošokove za svaku aktivaciju gumba za prijavu. Da stvar bude još zabavnija, emisiju je vodio legendarni britanski komičar Jimmy Carr.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na samom kraju emisije, kad natjecatelj osvoji glavnu nagradu (u videu koji vam prenosimo ta je nagrada automobil), mora odgovoriti na još pet pitanja, a za svaki netočan odgovor mu se razbije određeni dio nagrade.

Presretanje

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Rusku emisiju emitiranu početkom '90-ih osmislila je ruska policija, a cilj je bio smanjiti broj krađa automobila. Međutim, rezultati su bili poražavajući, pa je emisija ukinuta. A ovo je bila ideja – natjecatelj dobije ključeve automobila koji je opremljen uređajem za praćenje, te mora 35 minuta uspješno bježati od policije. Ako u tome uspije, automobil je njegov.

Naravno, većina natjecatelja je prije ili kasnije uhvaćena, a jedno od pravila (vjerojatno ga je smislila sama policija) je da nakon uhićenja imaju pravo i malo izmlatiti natjecatelja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Emisija je navodno snimana bez kaskadera i u stvarnim uvjetima (iako nam je u to teško povjerovati), a nekoliko spretnih natjecatelja koji su uspjeli pobjeći policiji to je učinilo tako što su vozili do splavi kojom su se uputili nasred jezera te skrivanjem automobila u teretni vlak.

Brave
Versailles
hABAZIN VS. mAGYAR
Senorita 89
Brak na prvu
default_cta
Samit
Molitva prije zore
Hell's kitchen
Ljubavna zamka
Pevačica
default_cta
Barbapapa
Brak na prvu Australija
Obiteljske tajne
Otok iskušenja
Cijena strasti
default_cta
VOYO logo