Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
poseban razlog /

Neobična odluka njemačkog vrhovnog suda: Samo jedna čokolada smije biti kvadratnog oblika

Konačnom presudom okončana je desetogodišnja pravna bitka

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Čokolada Ritter jedina je koja se u Njemačkoj smije prodavati u karakterističnom kvadratnom obliku, odlučio je u četvrtak njemački vrhovni sud odbivši tužbu konkurencije.

Sud smatra da kvadratni oblik čokolada Ritter Sport nije samo plod funkcionalnosti, nego i kreativnog oblikovanja.

"Za ostale proizvođače čokolada nije presudno da svoje proizvode nude u kvadratnom obliku", stoji u presudi.

Time je odbijena tužba tvrtke Mondelez, proizvođača Milke. Konačnom presudom okončan je desetogodišnja pravna bitka u kojoj je Milka tražila da se ukine ekskluzivno pravo Rittera na takav oblik čokolade. 

"Sretni smo da je i u budućnosti osigurana zaštita naše marke koju njegujemo već desetljećima", priopćila je tvrtka Alfred Ritter iz Waldenbucha pored Stuttgarta.

"Za nas kvadratni oblik čokolade posjeduje istu vrijednost kao i ljubičasta boja omota za konkurenciju", dodaju u Ritteru.

Ritter Sport osnovan je 1912., a kvadratni oblik dizajniran je 1932. kada je suosnivačica Clara Ritter odlučila da čokoladice moraju, bez da puknu, stati u svaki džep jakne.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike