Huawei se kroz 2019. našao u ozbiljnim problemima, ali iskoristio ih je kako bi cijelom svijetu pokazao istinsku snagu. Naime, taj je kineski gigant unatoč sankcijama nametnutima od strane američkih vlasti pa posljedično i od Googlea, uspio premašiti poslovne rezultate iz 2018.
- Huawei pokazao Amerikancima da može i bez njih: Zahvaljujući ovim mobitelima srušeni rekordi prodaje
Riječ je o njegovom poslovanju na tržištu pametnim telefonima, u prvom redu. Čak i bez potrebnih licenci za Android operativnisustav, čak i bez pristupa američkom tržištu, kao i nekim drugim tržištima, Huawei je uspio 2019. završiti s 230 milijuna prodanih pametnih telefona diljem svijeta. To je za gotovo 30 milijuna bolji rezultat no u 2018., koja je prošla bez toliko prepreka kao 2019.
Ujedno, kad se ocjenjuju najboljipametni telefoni godine, Huawei je pri samom vrhu, iako je svoje uređaje predstavio u prvoj polovici godine pa logično da se ne može nositi u potpunosti s konkurentima koji su svoje predstavili mjesecima kasnije, kad su bolje mogli analizirati što točno već postoji.
Sve to samo je dokaz kvalitete pametnih telefona koje Huawei proizvodi, ponajviše jer se trudi biti inovativan. Njegova P30 serija zadovoljava potreba svih korisnika, a kamera kakvu ti modeli imaju još je nedostižna drugima na tržištu. Upravo to je pun pogodak, kamera, dizajn, moć uređaja u svakom pogledu i kvaliteta u cjelini.
Stoga, u 2020. Huawei može ući mnogo rasterećeniji jer ono najgore zasigurno je iza njega, polako se obnavljaju partnerstva stavljena "na čekanje", a američke i kineske vlasti ubrzanije rade na prekidu trgovinskog rata. Kad se sve to dogodi i kad uvjeti poslovanja za Huawei budu jednaki kao što su za Samsung ili Apple, znat će se realniji poredak na globalnoj sceni.
Jer, s pristupom američkom tržištu, Huawei bi možda mogao ispuniti davno zacrtani cilj - a to je da do kraja 2020. postane najveći proizvođač pametnih telefona na svijetu. Nedostaje mu još malo. Naravno, konkurentski Samsung neće to mirno promatrati, ima svoje "konje za utrku" i manje prepreka od strane raznih regulatora. A Apple... On je ionako priča za sebe.