James Comey, direktor FBI-a tijekom je govora o privatnosti što ga je prošloga tjedna održao na koledžu Kenyon u Ohiou izjavio kako je i sam svjestan opasnosti tajnog promatranja, zbog čega je prekrio web-kameru na svome laptopu ljepljivom trakom, što se često opisuje kao nešto što rade samo paranoici.
Comey je raspravljao o brojnim problemima povezanim s privatnosti i šifriranjem, ponavljajući svoj stav kako 'apsolutna privatnost' otežava provođenje zakona. Ta se izjava između ostaloga odnosi i na nedavnu izrazito javnu i glasnu sudsku borbu između američkog Ministarstva pravosuđa i privatne tvrtke Apple oko hakiranja zaključanog iPhonea koji je pripadao jednom od terorista koji je sudjelovao u San Bernandino pucnjavi. Vlada je prvo pokušala zakonskim putem natjerati Apple da pomogne otključati iPhone, a nakon što je iPhone to odbio, vlasti su pronašle drugu tvrtku koja je to napravila za njih.
"Vidio sam nešto u vijestima, pa sam to kopirao. Stavio sam komad ljepljive trake - očito da imam laptop, osobni laptop, stavio sam komad trake preko kamere", rekao je Comey tijekom razgovora. "Zato što sam vidio nekoga pametnijeg od mene da je prekrio svoju web kameru."
Comey inače tvrdi kako pretjerana opsjednutost s privatnošću šteti provođenju zakona, ali je otkrio kako razumije zašto se ljudi žele zaštititi. U stvari, i on radi baš isto.
Tijekom svog govora direktor FBI-a ustvrdio je i kako tehnološke firme ne bi trebale pokušavati napraviti uređaje koje apsolutno nitko ne može hakirati, pa ni policija.
Neki su zagovaratelji privatnosti proglasili comeyevu zaštitu laptopa ljepljivom trakom strašno dvoličnom. S jedne strane, FBI zahtijeva da inžinjeri softverskih tvrtki stvaraju takve uređaje koji bi omogućavale pristup vlastima, dok s druge, Comey sam prekriva svoju web kameru, tako da ga nitko, pa niti policija ne bi mogli špijunirati.