Kako piše IBTimes UK, Velmenni je testirao Li-Fi ili light fidelity u stvarnim uredima i industrijskim okruženjima u Estoniji i nisu imali nikakvih problema s postizanjem spomenute brzine.
Li-Fi prenosi podatke koristeći LED svjetla, koja se pale i gase u razmacima od nanosekunde, pa su zbog toga neprimjetna za ljudsko oko. Tehnologija je izumljena i testirana još 2011. godine, a znanstvenici su u laboratorijskim uvjetima dostigli nezamislivu brzinu prijenosa od 224 Gb u sekundi. Drugim riječima, pri takvoj brzini tehnički bi mogli preuzeti 18 filmova od 1.5 GB u jednoj jedinoj sekundi.
Loša strana Li-Fi tehnologije je što za razliku od Wi-Fi signala ne prolazi kroz zidovem jer je temeljen na svjetlu, pa ima ograničen domet. Opet, zbog ograničenog dometa Li-Fi je puno sigurniji od hakerskih napada.
Li-fi također otvara nove mogućnosti u svakome domu. Naime, LED svjetla bi mogla imati dvostruku funkciju. Osim što će osvjetljavati dnevnu sobu, LED svjetla će pomoći u kreiranju mreže koja će spajati sve uređaje u stanu ili kući.
Osim Velmennija još nekoliko tvrtki kao što je Oledcomm i pureLiFi razvija ovu tehnologiju. Obje spomenute tvrtke nude uslugu instaliranja i održavanja Li-Fi mreže, a čak pureLiFi čak garantira brzine od 10 Mb u sekundi.