Osim što je bolji, za razliku od Sirija Google Now koristi Googleovu tražilicu i daje bolje rezultate. Za razliku od Sirija, Google Now je završen proizvod koji radi. I na kraju, za razliku od Sirija, Google Now je vrlo koristan i precizan, piše Business Insider.
Nakon debakla s Appleovim zemljopisnim kartama, vidjeli smo skromnu ispriku izvršnog direktora Applea Tima Cooka i novu rubriku u Appleovom App Storeu s alternativnim aplikacijama za karte. Bez pretenzija na to da još jednom ponavljamo koliko su Appleove karte loše u odnosu na Googleove, ovdje se mora primijetiti jedan ponavljajući obrazac.
Kad god Apple pokuša razviti podatkovnu uslugu kao što je Siri ili karte, to ispadne jadno. Obje te usluge oslanjaju se na hrpu tzv. trećih strana kao što su Wolfram Alpha ili Yahoo (za Siri) i Waze, TomTom ili Yelp (za karte, odnosno uslugu Maps).
Rezultati su dva klimava proizvoda koji ne mogu isporučiti ono što vam je potrebno na način na koji to Google može. Kada je Apple odlučio odbaciti Google, stvari su postale još gore.
New York Times se prošli tjedan osvrnuo na ovu temu kada je pisao o Cookovoj isprici zbog loših karata. Jedan dio u priči zaista upada u oči:
"Tvrtkina slabost na ovom području mogla bi s vremenom postati veći problem, kako smartphonei postaju čvršće vezani za informacije i softver na Internetu - a to je polje gdje Google, koji radi konkurentski softver za telefone Android, ima prednost na domaćem terenu".
Članak spominje Ping i MobileMe kao i druge Appleove neuspjehe, ali oni su ipak drugačiji. MobileMe je način za sinkronizaciju kontakata i e-maila između vašeg računala, weba i iPhonea ili iPada. Ping je društvena mreža u okviru iTunesa. Ipak, oni nisu proizvodi koji se oslanjaju na ogromne količine podataka kao što to sada čine servisi Maps i Siri.
Upravo tu stvari izgledaju zastrašujuće loše za Apple. Proizvodi kao što je MobileMe se mogu poboljšati (MobileMe nije bio tako loš za početak, a iCloud je definitivno značio poboljšanje). Međutim, ako nemate tone podataka za servise kao što su Siri i Maps, ne možete zapravo ništa učiniti. Proizvod je onoliko dobar koliko su dobri podaci koje imate za njega.
To je najveći problem za Apple, ako odvojimo Google od iPhonea. Google je imao godine i godine na raspolaganju da prikupi ogromne količine podataka od svojih korisnika. Kao hardverska tvrtka, Apple se uvijek nadao da će drugi imati podatke koji su mu potrebni. Donedavno su se oslanjali na Google. Sada svoju sreću pokušavaju pronaći s drugim tvrtkama, a ne više s Googleom. Pokazuje se da to ne ide baš tako lako.
Ono što je doista zabrinjavajuće je to da bi Apple u svojoj bici s Googleom mogao otići i korak dalje i ući u pretraživački biznis i ukloniti Googleovu tražilicu iz "default" opcije na iPhoneu i iPadu. Postoje neke glasine na internetu da je Apple pokušao ući u pretraživački biznis i prije nego je kupio Siri prije nekoliko godina. Ako Apple zaista pokušava uništiti Google, onda se nemojte iznenaditi ako pretraživanje bude Appleova sljedeća meta.
To je katastrofa koja tek čeka da se dogodi, završava svoj članak Business Insider.