Kako opisuje portal RocketNews24, kućište je "u cijelosti izrađeno od japanske smeđe riže i soli, zapečeno u hrskavo zlatno-smeđi kreker Senbei, koji dobro pristaje iPhoneu 5".
Svako kućište je ručno izrađeno i stoji oko 3.818 japanskih jena (oko 280 kuna plus troškovi dostave).
Njam, njam.
Jestivo iPhone kućište nije toliko praktično da bi zaštitilo vaš iPhone kao što to čine druga kućišta. Japanska web stranica koja promovira ovaj proizvod izričito navodi da postoje dobre šanse da se kućište razbije u bilo kojoj svakodnevnoj situaciji. Kućište će tada postati beskorisno, a jedino što ćete moći u tom slučaju napraviti je – pojesti ga.
Tehnološki blog MacGasm naveo je vjerojatnosti loma ovog kućišta prilikom obavljanja određenih radnji. Ovi podaci potječu od proizvođača.
Prije dolaska kući: 9% Prilikom stavljanja na iPhone 5: 76% Prilikom korištenja zaslona osjetljivog na dodir: 18% Dodir prijatelja: 81% Pojačavanje glasnoće: 50% Spajanje na računalo: 54% Kada je korisnik uzrujan ili ljut: 65% Stavljanje u džep: 89% Kada ispadne na pod: 120%
(Kad vam kućište s iPhoneom ispadne na pod, još ga uvijek možete pojesti. Naravno, ako dijelove i mrvice pokupite u roku od pet sekundi.)
Jedan neustrašivi novinar u Japanu naručio je kućište Senbei i opisao ga riječima da se doima "malo labavo", ali sveukupno je bio sasvim zadovoljan. Gotovo neobjašnjivo, ali novinar uopće nije napisao kakvog je kućište okusa. Zbog toga sasvim sigurno može reći zbogom Pulitzerovoj nagradi.
U Hrvatskoj, nažalost, ova jestiva kućišta za iPhone nisu dostupna. Iako je kriza, ipak nemojte pokušati pojesti svoje kućište za iPhone.