Svjetske borilačke igre / Zlatno odličje za Hrvaticu

U polufinalnoj borbi Martinović je s 4-1 svladala Tunižanku Aisse Faten, da bi u susretu za zlato pokazala najviše i ostvarila najuvjerljiviju pobjedu, ne prepustivši protivnici ni bod.

22.10.2013.
14:10
Martina Popovcic/PIXSELL

Na Svjetskim borilačkim igrama u St. Peterburgu hrvatska karatašica Maša Martinović osvojila je zlatnu medalju u kategoriji +68 kg, pobijedivši u finalu Francuskinju Ait Nadege Ibrahim s 8-0.

U natjecanju u skupini Martinović je bila bolja od Brazilke Isabele Rodrigues Dos Santos 2-0, a istim rezultatom svladala je i Ruskinju Viktoriju Yakushevu. U posljednjem susretu izgubila je od kasnije finalistice Ibrahim s 1-0, ali to nije utjecalo na Mašin ulazak u polufinale.

Maša Martinović će u subotu nastupiti na prestižnom Top ten međunarodnom turniru u Zagrebu, na kojem će od naših raprezentativki nastupiti još i Ana-Marija Bujas-Celan, Ivana Bebek i Ana Lenard.