ZIDANE NAPOKON MOŽE ODAHNUTI: / Real slavio na teškom gostovanju, Modrić bolji od Rakitića u velikom okršaju u Sevilli

Luka Modrić i Ivan Rakitić dobili su priliku od prve minute

5.12.2020.
18:08

U derbiju 11. kola Primere Real Madrid je sretno slavio kod Seville s 1-0 autogolom domaćeg vratara Bona u 55. minuti.

RAKITIĆ ODGOVORIO NA JEDNO OD NAJMISTERIOZNIJIH PITANJA: /

'Modrić je jedan od rijetkih koji to mogu napraviti'

Vratar Seville Marokanac Bono nespretno i nesretno je reagirao nakon dodira Viniciusa, koji je okrznuo loptu pri ubačaju Mendya, dovoljno da ona promijeni smjer i od noge Bona odsjedne u mreži. Bio je to jedini gol na utakmici u kojoj je Real dominirao i imao bolje šanse, a pobjeda je vjerojatno spasila i trenera Zinédine Zidanea nakon dva uzastopna poraza.

LukaModrić i Ivan Rakitić bili su u početnim postavama, a Rakitić je izašao u 64. minuti.

Real je nakon trijumfa treći na tablici s 20 osvojenih bodova, četiri manje od imenjaka iz San Sebastiana, dok se ekipa iz Andaluzije nalazi na petom mjestu sa 16 bodova.

U sljedećem kolu Real će u gradskom derbiju na domaćem terenu ugostiti Atletico Madrid, a Sevilla će gostovati kod Getafea. Sljedećeg tjedna Real igra odlučujuću utakmicu za prolaz u osminu finala Lige prvaka kod kuće protiv Borussije Mönchengladbach, dok Sevilla gostuje kod Rennesa.

Ranije je Levante golovima Rogera Martíja (5), Danija Gómeza (17) i Jorge de Frutosa (57) porazio Getafe s 3-0.

UŽIVO

Sevilla - Real Madrid 0:1

Sevilla: Bono; Navas, Koundé, Diego Carlos, Aleix Vidal; Fernando, Jordán, Rakitić; Ocampos, Munir, De Jong. RealMadrid: Courtois; Lucas Vázquez, Varane, Nacho, Mendy; Modrić, Casemiro, Kroos; Rodrygo, Benzema, Vinicius.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj utakmice

72' Sevilla dominira u ovim trenucima, ali ne mogu doći do ozbiljnije prilike.

64' Rakitić je izašao iz igre.

60' Modrić je zbog starta s leđa zaradio žuti karton.

56' GOOL Vinicius je s par metara nakon centaršuta s lijeve strane skrenuo loptu u gol. Čini se je službeno upisan autogol vrataru Seville.

52' De Jong je lijepo tukao, ali je lopta išla po sredini pa Courtois nije imao problema. To je prvi Sevillin udarac prema golu Reala.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38' Benzema je primio loptu i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati u desnu stranu gola. Bono se bacio kao mačka i obranio mu šut.

21' Kroos je ostao sam na rubu šesnaesterca nakon centaršuta. Pucao je odmah pokraj desne stative. Bila je to velika šansa.

8' Vinicius je s pet metara mogao zabiti, ali je promašio loptu.

1' Vinicuis je tukao nakon akcije Rodryga i Modrića.

1' Počela je utakmica.