VELIKI KIKS BIJELO-PLAVIH U BORBI ZA EUROPU: / Osječani prosuli bodove u Koprivnici u utakmici punoj promašaja

Slaven Belupo je imao više dobrih prigoda

13.6.2020.
21:40
Slavko Midzor/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 28. kola Prve HNL Slaven Belupo je u subotu u Koprivnici protiv Osijeka odigrao 0-0, pa su Osječani ostali na petoj poziciji, tri boda ih dijele od mjesta koja vode u Europu.

Prva prilika na utakmici ukazala se već u 19. sekundi, i to za Osječane. Marić je uposlio Mancea, koji je prodro u kazneni prostor i pogodio gredu. Gosti su ozbiljno zaprijetili još samo u 71. minuti, nakon ubačaja Bočkaja u 16-erac Mance puca glavom sa osam metara, ali vratar Ježina je na mjestu.

Slaven Belupo je imao više dobrih prigoda. U 21. minuti Krstanović je sa desetak metara bio neprecizan, potom je u 33. Bogojević nabacio Brkoviću, koji je loptu poslao iznad gola. Posljednju veliku šansu Slaven Belupo je imao u 58. minuti, ali Glavčić sa deset metara nije uspio zabiti.

Četvrtak: Istra 1961 - Hajduk 0-1 (Caktaš 6) Inter - Gorica 0-3 (Lovrić 53, Mudrinski 78, 84) Petak: Varaždin - Rijeka 0-0 Lokomotiva - Dinamo 1-0 (Tolić 90-11m) Subota: Slaven B. - Osijek 0-0

Rezultati by SofaScore

UŽIVO SLAVEN BELUPO - OSIJEK 0:0 SLAVEN BELUPO: Ježina, Božić, Goda, Bačelić-Grgić, Brković, Mateus, Soldo, Lulić, Mikulić, Bogojević, Krstanović

OSIJEK: Ivušić, Kleinheisler, Majstorović, Jugović, Mance, Bočkaj, Talys, Škorić, Lončar, Grgić, Marić

Kraj

87' Jeffren je tiukao pola metra iznad grede.

77' Beljo i Lopa su ušli, a izašli Mance i Kleinheisler.

71' Bočkaj je ubacio, Mance tukao glavom sa 7-8 metara, ali po sredini gola te je Ježuna zaustavio.

66' Ndockyta je tukao pod gredu, ali Ježina se iskazao obranom.

66' Kleinheislera je opasno tukao, ali ništa od gola.

58' Glavčić je bio na 8-9 metara od gola, ali nije uspio pogoditi okvir vrata.

55' Mateusov odličan udarac zaustavio je Ivušić.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

36' Bočkaj je tukao iz slobodnog udarca pored gola.

33' Centrirao je Bogojević, lopta je došla do Brkovića koji je u idealnoj situaciji, međutim, loptu je poslao visoko iznad grede. Velika prilika za domaćine.

26' Nakon Bočkajeva ubačaja iz kornera glavom je tukao Lončar ali neprecizno.

24' Bočkaj je u kaznenom prostoru proigrao Mancea koji je na udarcu, ali nije baš dobro reagirao.

21' Lulić je slijeva centrirao na glavu Krstanoviću koji je neometan, ali ipak neprecizan s desetak metara.

19' Pokušao je Bogojević udarcem lijevom nogom sa 17 metara, osječki vratar je zaustavio.

13' Loša vijest za domaćine. Ozlijeđenog Mikulića zamijenio je Zirdum.

1' Utakmica je počela i to odmah s velikim uzbuđenjem. Već u prvom napadu, u 19. sekundi, Mance je primio loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i snažno pucao lijevom nogom. Ježinu je spasila greda.