HRVATSKI URAGAN POMEO MAKEDONCE: / Kauboji prošli prvi veliki ispit i osigurali drugi krug, čudesni Šego zaustavio Lazarova i društvo

Reprezentacija Hrvatske odigrala je treću utakmicu grupne faze Svjetskog prvenstva protiv Makedonije.

14.1.2019.
19:19

Hrvatski rukometaši lakše od očekivanog pobijedili su reprezentaciju Makedonije sa 31-22 (16-11) u utakmici 3. kola skupine B Svjetskog prvenstva, odigranoj u ponedjeljak u Olimpijskoj dvorani u Muenchenu, izborili su drugi krug natjecanja u koji će ući s najmanje dva boda.

Najbolji strijelac i igrač naše reprezentacije bio je kapetan Domagoj Duvnjak koji je postigao šest pogodaka i imao osam asistencija. Po četiri pogotka postigli su Igor Karačić, David Mandić i debitant Marin Šipić. Odlični Marin Šego imao je 13 obrana, a upisao se i među strijelce. Najefikasniji igrač Makedonije bio je Dejan Manaskov sa šest pogodaka, a četiri gola postigao je Kiril Lazarov.

Hrvatska je na ljestvici izbila na prvo mjesto s maksimalnih šest bodova. Drugoplasirana Španjolska i Makedonija imaju po četiri boda, ali Španjolci imaju utakmicu manje koju će odigrati večeras protiv Bahreina. Island je četvrti s dva boda osvojena u današnjoj pobjedi nad Japanom 36-18. Japan i Bahrein su bez bodova.

Sjajni Šego

Sjajni Marin Šego na vratima i spremnost našeg stručnog stožera da se na riskantnu igru Makedonaca sa sedam igrača u polju odgovori na isti način, donijeli su hrvatskim rukometašima uvjerljivu prednost već u prvom poluvremenu dvoboja s Makedonijom. Nakon prvih 30 minuta bilo je 16-11 za našu reprezentaciju koja je tri navrata imala i šest golova prednosti (13-7, 14-8, 15-9).

Do polovice prvog poluvremena Makedonci su igrom sa sedmoricom igrača u polju držali korak s našom reprezentacijom, bez obzira što su primili dva pogotka na nebranjena vrata. Lino Červar je odlučio suparničkom izborniku Raulu Gonzalezu odgovoriti na isti način pa je i Hrvatska zaigrala u napadu sa sedmoricom.

Strpljivo su naši rukometaši gradili napade i čekali da se otvore kružni napadači za asistencije Duvnjaka i Karačića, ili su naši glavni razigravači u ovoj utakmici sami išli na realizaciju.

Makedonci ni u nastavku dvoboja nisu odustali od rizika. Donekle im se taktika isplatila, jer su još u 47. minuti bili na tri gola zaostatka. No, u završnih deset minuta utakmice makedonska obrana je popustila pred naletom hrvatskih rukometaša pa je naša reprezentacija stigla do neočekivano uvjerljive pobjede 31-22.

U utorka je dan odmora, a u srijedu će našu reprezentaciju čekati lakši ispit protiv Bahreina te priprema za dvoboj sa Španjolskom u kojem će ulog biti prvo mjesto i bodovi koje će se prenositi u sljedeći krug natjecanja.

UŽIVO:

HRVATSKA - MAKEDONIJA 31-22 (16-11)

HRVATSKA: Šego 1, Stevanović; Duvnjak 6, Stepančić 3, Vida 1, Horvat 2, Karačić 4 (1), Blažević, Štrlek, Musa 3, Cindrić, Mandić 4, Kozina 1, Vranković 2, Šipić 4, Bičanić

MAKEDONIJA: Mitrevski, Ristovski; Manaskov 6, Stoilov 2, K. Lazarov 4, Čurlevski, Taleski 3, Markoski, Kuzmanovski 3, Tankoski, Georgievski 1, F. Lazarov, Krstevski, Popovski, Peševski 3, Serafimov

Sedmerci: Hrvatska 1 (1), Makedonija -

Isključenja: Hrvatska - 6 minuta, Makedonija - 6 minuta

Kraj

60' Debitant Vida upisao se u strijelce.

58' Karačić je zakucao, veliko slavlje Hrvata na tribinama, 30-21.

58' Kauboji su na +8, najveća razlika večeras.

56' Horvat je zabio za +7, 28-21.

55' Kauboji su na korak do pobjede.

53' Šipić je povećao vodstvo Kauboja. Mandić je odmah dao još jedan gol za +6.

51' Kuzmanovski je probio Šegu za 24-20.

51' Musa je zabio za pet razlike.

50' Šego je skinuo zicer Stolilovu.

49' Peti gol Domagoja Duvnjaka, 23-19.

47' Ne daju se Makedonci, 22-19.

46' Stoilov je dao svoj prvi pogodak, 22-18.

45' Kauboji su vratili prednost s poluvremena, 22-17.

44' Marin Šego je došao do desete obrane, tribine mu skandiraju.

43' Duvnjak je zabio još jednu bombu, 21-17.

42' Ne predaje se Makedonija, 20-17.

41' Manaskov je promašio prazan gol s pola igrališta.

39' Karačić je sjajno odigrao, Šipić je vratio Kauboje na +4. Šego je s druge strane došao do još dvije velike obrane.

37' Lazarov je dao svoj četvrti gol za 19-16.

37' Musa je zabio i smanjio pritisak.

36' Kuzmanovski je dovea Makedoniju na samo -3.

35' Ristovski je obranio Duvnjakov pokušaj.

35' Makedonija se primaknula na 18-14.

34' Popovski je zaradio dvije minute.

33' Lazarov je prošao i vratio Makedonce na -5.

32' Šesti gol zabio je Manaskov, Mandić je uzvratio, 18-12

31' Marin Šego podigao je publiku na noge, zabio je za 17-11.

31' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

30' Horvat je ostao ležati nakon neopreznog starta Taleskog. Karačić je realizirao sedmerac za 16-11.

30' Makedonci su se približili na četiri razlike u samoj završnici.

28' Šego je opet obranio. Igra izvrsnu utakmicu.

27' Manaskov je još jednom prošao, 14-9.

25' Karačić je niskom loptom iznenadio suparnike, Šego je potom lijepo obranio.

25' Manaskov je zabio svoj treći pogodak.

24' Vranković je zabio na prazan gol preko cijelog terena za velikih 13-7.

24' Šipić je odveo Kauboje na 12-7.

Hrvatska - Makedonija /AFP

22' Nova obrana Marina Šege.

22' Šego je obranio još jedan zicer, sada izluđuje Makedonce.

21' Kakav gol kapetana, Duvnjak je potegao izvana i probio Ristovskog.

20' Kozina je upisao svoj prvi pogodak, vratio je tri razlike za Kauboje, 10-7.

19' Lazarov je pronašao put do mreže, 9-7.

18' Vranković je dao prvi pogodak za 9-6.

18' Šego je skupio tri obrane. Odličan je večeras.

16' Šipić je zabio, ali su Makedonci uzvratili.

15' Kiro Lazarov je dao svoj prvi gol.

14' Šego je obranio, Duvnjak je potom zabio preko cijelog gola jer je Makedinija napadala sa sedmoricom 7-4.

14' Horvat je odveo Kauboje na 6-4.

13' Hrvatska je sada malo stala.

11' Stapančić je tukao preko gola.

10' Manaskov iz kontranapada vraća sve na početak. Duvnjak je ubrzo vratio prednost Kaubojima, 5-4.

8' Georgijevski je zabio svoj prvi gol za 4-3.

7' Mandić je lijepo zabio s lijevog krila.

5' Peševski je smanjio.

5' Stepančić je dao još jedan gol, 3-1.

4' Makedonija napada sa sedmoricom. Manaskov je tukao s krila, Šego se dobro postavio.

3' Karačić je odlično prošao i krasno zabio za 2-1.

2' Manaskov je ostao potpuno zaboravljen, Makedonija je ekspresno izjednačila.

2' Musa je zabio za vodstvo, 1-0.

1' Počela je utakmica.

17:56 - Upravo se intoniraju himne.

17.51 - Dominiković je uoči utakmice najavio da će Hrvatska početi s 5-1 obranom.

17.35 - Stigli su sastavi.

15-22 - Hrvatska je na pravi način započela Svjetsko prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj i spojila dvije pobjede. Redom su padali Island i Japan, ali tek sada počinju pravi izazovi za izabranike Line Červara.

U 18 sati u Munchenu Kauboji igraju protiv reprezentacije Makedonije, a dobar dio ove generacije stvorio je upravo Červar, koji je u Makedoniji proveo osam godina.

'Jako poštujem Makedonce'

"Protivnici su nam igrači koje sam trenirao, jako ih poštujem i znam kolika je njihova želja da nas pobijede. Bit će zanimljivo, u to sam siguran", rekao je izbornik nakon jučerašnje pobjede nad Japanom.

Hrvatska nikada još nije poražena od Makedonije na velikim natjecanjima. Od pet dvoboja, četiri su odigrana na velikim međunarodnim natjecanjima. Prvi puta smo igrali na Europskom prvenstvu 1998. godine, a Hrvatska je slavila s 28-21.

Posljednji susret bio je na Euru 2016.

Do novoga sraza prošlo je čak 17 godina, a na Svjetskom prvenstvu 2015. godine Kauboji su bili bolji s 29-26 u najneizvjesnoj utakmici ovih protivnika. Zadnji dvoboj odigrao se na EURU 2016 kada je u drugom krugu u Katowicama Hrvatska slavila s 34-24.