RIJEKA PREGAZILA INTER U ZAPREŠIĆU: / Pavičić i Heber zabili golove u razmaku od 60 sekundi, Acosty stavio točku na 'i'

Nakon pobjede Hajduka momčad Matjaža Keka nije imala pravo na kiks želi li nastaviti utrku za drugo mjesto.

11.3.2018.
16:48
Goran Kovacic/PIXSELL

Aktualni hrvatskim prvaci stigli do nov uvjerljive pobjeda samo nekoliko dana nakon što su na Rujevici razbili Dinamo s 4:1. momčad Matjaža Keka u nedjelju je gostovala u Zpreešiću gdje ih je ugostio Inter.

Riječani su pitanje pobjednika praktički riješili u prvom poluvremenu. Igrala se 11. minuti kada je Zuta je izveo aut, nakon čega je Grahovac propustio loptu za Pavičića, a on je prekrasnim udarcem lijevom nogom poslao loptu u mrežu.

Samo 60 sekundi kasnije na semaforu je pisalo 0:2. Bradarić je odigrao sjajnu dugu loptu, Heber ju je smirio prsima u kaznenom prostoru i majstorski poslao u mrežu. Bio mu je to 12 gol ove sezone čime se izjednačio sa Soudanijem na vrhu liste strijelaca.

RIJEKA U ZAPREŠIĆU: Nakon razbijanja Dinama prvaci nastavili lov na Hajduk

Rijeka je prvo poluvrijeme bila dominantna i stvorila još nekoliko poluprilika za povećanje vodstva, a jedini udarac u prvom dijelu prema riječkom golu uputio je tek u 40. minuti Mario Zulim, ali je lopta otišla visoko iznad gola Simona Sluge.

U drugom poluvremenu domaćini su zaigrali otvorenije i u 59. minuti Andrić se našao sam pred vratarem gostiju ali mu Sluga nogom brani udarac iz blizine, a nakon toga Inter u dva navrata iz izglednih prigoda ne uspijeva poslati loptu u gostujuću mrežu. U jeku napada domaćih Heber je u protunapadu doveo loptu 20-ak metara od gola i onda idealno uposlio Acostya koji sa 15-ak metara po treći put pogađa mrežu domaćih i postavlja konačan rezultat utakmice.

Pobjeda na uvijek neugodnom gostovanju u Zaprešiću posebno će u lijepom sjećanju ostati najdugovječnijem treneru na klupi nekog hrvatskog kluba u Prvoj HNL ligi Matjažu Keku, koji je u petak, 9. ožujka, obilježio pet godina od kada je prvi put vodio momčad NK Rijeka, a debitirao je pobjedom protiv Intera sa 2:1.

Sa nova tri boda Rijeka se učvrstila na trećem mjestu sa 47 bodova, iza Hajduka koji ima 50 bodova, i čak osam više od četvrtoplasiranog Osijeka koji je odigrao dvije utakmice manje.

UŽIVO

Inter - Rijeka 0:3

Inter: Mrmić, Komorski, Postonjksi, Blažević, Grgić, Vukčević, Andrić, Zulim, Šarić, Bosec, Čeliković

Rijeka: Sluga - Leovac, Župarić, Punčec, Zuta - Grahovac, Bradarić - Heber, Pavičić, Acosty - Čolak

Kraj

82' Bosec je tukao sa 16 metara, ali Sluga nije imao težak zadatak.

65' Baš kad su domaćini radili pritisak zabila je Rijeka. Nakon brze kontre Heber je odigrao za Acostyja, a ovaj je bio nemilosrdan.

60' Andrić je izbio sam pred Slugu, riječki vratar je odlično reagirao i obrnnio.

55' Postonjski je izveo slobodan udarac, lopta je prošla tik uz vratnicu.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

12' Heber je povećao vodstvo gostiju. Primio dugu loptu u kaznenom prostoru, štopao je prsima i poslao u mrežu. Bio mu je to 12 gol ove sezone čime se izjednačio sa Soudanijem.

11' Zuta je izveo aut, Grahovac je propustio loptu za Pavičića, a on je je krasnim udarcem poslao loptu u mrežu. (Gol pogledajte ovdje)

1' Počela je utakmica.

14:43 - Maro Zebec iz Varaždina glavni je sudac utakmice.