TORINEZI NE POPUŠTAJU: / Juventus slavio golčinom Cuadrada, Perišić isključen u zadnjoj minuti

Juventus je dobio i 28. utakmicu za redom kod kuće, u Derbyju d' Italia Torinezi su slavili 1:0 golčinom Cuadrada u 45. minuti. U 23.

5.2.2017.
22:35

U posljednjoj minuti utakmice, debelo u sudačkoj nadoknadi, isključen je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, porječkao se sa sucem Nicolom Rizzolijem koji mu je pokazao crveni karton.

Zaigrala trojica Hrvata

Bio je to dvoboj u kojemu su nastupila trojica hrvatskih nogometaša, po 90 minuta odigrali su Mario Mandžukić i Perišić, Marcelo Brozović igrao je za Inter do 59. minute, dok Marko Pjaca nije ulazio u igru za Juventus.

Handanović spašavao Inter, Buffon obranio Perišiću

Torinezi su mogli i uvjerljivije slaviti, ali je "nerazzure" u Juventus Areni spašavao slovenski vratar Handanović. Obranio je na kraju i sjajnu Mandžinu šansu, kad je šutirao glavom u 87. minuti.

Imao je Mandžukić priliku i u 38. minuti, ali je iskosa gađao pored gola.

S druge strane, Perišić je imao dobru šansu minutu ranije, tukao je glavom iz blizine, ali je Buffon sjajno obranio njegov udarac. Prvo poluvrijeme "prštalo" je od šansi, a Juventus je na odmor otišao s prednošću, nakon "bombe" Cuadrada koji nije mogao zaustaviti ni sjajni Handanović. Pogodili su domaćini i dva puta okvir gola, prvo Dybala u 13. minuti, a zatim i Pjanić u 43. minuti.

Juve na +6

Allegrijeva momčad nastavila je nizati pobjede na domaćem terenu. Vodeća je momčad Serie A s 54 boda, šest više od Napolija (i utakmicom manje). Inter je na petom mjestu s 42 boda, ispred su još Roma i Lazio.

Juventus - Inter 1:0

Strijelci: 1:0 Cuadrado (45.)

Juventus: Buffon (kap.) - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanić - Cuadrado, Dybala, Mandžukić, Higuaín

Inter: Handanović, Miranda, Medel, Murillo - D'Ambrosio, Brozović, Gagliardini, Candreva - Perišić, Icardi, João Mário

Kraj utakmice

90+4 - Crveni karton za Perišića, očito je hrvatski reprezentativac nešto prigovorio sucu Rizzoliju

90'+2 - Mandžo ne može više, uhvatili su ga grčevi

90' - Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

87' - Šansa za Mandžukića, sjajno je šutirao glavom, ali je obranio Handanović

84' - Ništa od ulaska Marka Pjace, Allegri je napravio treću izmjenu, izašao je Dybala, ušao Rugani. Allegri zatvara utakmicu

80' - Dani Alves zamijenio je Lichtensteinera

79' - Ušao je Palacio, izašao Joao Mario

77' - Murillo je zaustavio Dybalu u kontri

71' - Umjesto strijelca Cuadrada, u igru ulazi Marchisio

64' - Sjajan ubačaj s Interove strane, ali je Khedira izbacio loptu na vrijeme ispred D'Ambrosia i otklonio opasnost pred Buffonovim vratima.

59' - Izlazi Brozović, jako razočaran Piolijevim potezom, umjesto Marcela, u igri je Kondogbia

54' - Kakav zicer za Pjanića, sjajno mu je udarac sa šest, sedam metara iskosa obranio Handanović.

47 ' - Žuti karton za Mandžukića. dobio ga je zbog prekršaja na Murillu

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj 1. poluvremena

45' . GOOOOL! Kakva golčina Cuadrada, opalio je Kolumbijac s 20-ak metara, nakon odbijene lopte iz kornera, ovo ne bi obranila ni dva Handanovića!

44' - Odličan pokušaj Pjanića, izravno iz slobodnjaka

38' - Na drugoj strani šansa za Mandžukića, sjajno mu je Cuadrado ubacio s desne strane, Mandžo je u padu na drugoj vratnici pokušao, ali je dijagonala otišla pored vratnice

37' - Sjajno je glavom pokušao Perišić iz blizine, ali je Buffon obranio njegov pokušaj

30' - Poluprilika za Higuaina.

23' - Žuti karton za Pjanića koji je napravio prekršaj na Brozoviću

22'- Kakva prilika za Inter, ali je Joao Mario gađao pored lijeve vratnice. Bio je to zicer!

18' - Prva prilika za Inter, gađao je iz poluvoleja Gagliardini nakon ubačaja iz kornera, ali lopta je otišla malo iznad grede

12' - Trese se greda! Dybala još jednom prijeti Handanoviću, prekrasan udarac Argetinca

3' - Sjajna prilika Juventusa. Mandžukić je spustio loptu za Dybalu, ali je fenomenalnom akcijom Handanović spasio Interovu mrežu.

20:45 - Počela je utakmica na Juventus Areni, utakmicu će suditi Nicola Rizzoli.

Priznanje za Mandžukića

Uoči utakmice, navijači su Mandžukiću dali priznanje za najboljeg igrača Juvea u siječnju.

Juventus ima devet bodova (51-42) više od Intera, ali i utakmicu manje, za tri dana igrat će kod Crotonea. Allegrijeva momčad vodi s tri boda ispred drugoplasiranog Napolija. Inter je s druge strane u velikom naletu, Piolijeva momčad je nanizala sedam pobjeda, posljednji put izgubila je početkom prosinca kad je bolji bio Napoli.

U prvom dijelu prvenstva, Inter je s 2:1 bio bolji od Juventusa na San Siru, a igrač odluke bio je Ivan Perišić u finišu utakmice.