DINAMO NATRPAO INTER NA MAKSIMIRU: / Modri proslavili naslov pred osam tisuća navijača, Soudani osigurao titulu kralja strijelaca

Pobjedom 3.1 protiv Intera na Maksimiru Dinamo je proslavio naslov prvaka.

19.5.2018.
18:24
Pixell

Nogometaši Dinama, koji su već ranije osigurali naslov prvaka Hrvatske, u subotu su u Maksimiru u zadnjoj utakmici prvenstva dočekali zaprešićki Inter te su slavili sa 3-1 (2-0). Dvostruki strijelac za Dinamo bio je Mario Gavranović (39, 61), a jedan pogodak zabio je Soudani (21), dok je Inter ublažio poraz autogolom Arijana Ademija (89).

MODRI BURNO PROSLAVILI POVRATAK NASLOVA NA MAKSIMIR: /

U trenutku kad je podignut trofej nastala je ludnica

Predvođeni novim trenerom Nenadom Bjelicom, koji je na kormilu "modrih" naslijedio Nikolu Jurčevića, Dinamo je pobjednički okončao prvenstvo i time je podigao raspoloženje uoči finala Kupa protiv Hajduka, koji se igra 23. svibnja u Vinkovcima.

Dinamo u Ligu prvaka, Rijeka, Hajduk i Osijek u Europsku ligu

Prethono je u utakmici koja je odlučivala o drugom mjestu Rijeka na Rujevici pobijedila Hajduk sa 3-1 (2-0). Strijelci za Rijeku bili su Antonio Čolak u 2. minuti, Domagoj Pavičić u 36. minuti i Jakov Puljić u posljednjim trenucima dvoboja (90+6), dok je jedini pogodak za Splićane postigao Said u 50. minuti. Hajduk je od 62. minute ostao s igračem manje, nakon što je Španjolac Borja Lopez zaradio drugi žuti karton.

Dinamo ide u kvalifikacije Lige prvaka, a Rijeka, Hajduk i Osijek u kvalifikacije Europske lige. Nogometaši Cibalije izgubili su prvoligaški status ostavši na posljednjem mjestu Prve HNL, a Istra 1961, koja je predzadnja, igrat će u dodatnim kvalifikacijama za ostanak protiv drugoligaša Varaždina.

UŽIVO:

GNK DINAMO - INTER 3-1

36. kolo, Stadion Maksimir, 19.5.2018.

Glavni sudac: Bruno Marić (Daruvar). Pomoćnici: Nikola Kečkiš, Goran Loparac. Četvrti sudac: Igor Križarić.

Gledatelja: 7.837

GNK Dinamo (4-1-4-1): Livaković - Stojanović (od 51. Olmo), Rrahmani, Perić, Lecjaks - Ademi - Soudani, Fiolić, Ćorić (od 75. Hodžić), Hajrović (od 67. Marin) - Gavranović. Trener: Nenad Bjelica.

NK Inter Zaprešić (4-2-3-1): Topolović - Bosec, Prenga, Grgić, Mamić - Dalić, Obeng (od 46. Šiljić) - Vukčević, Postonjski, Rak (od 77. Šlogar) - Rešetar (od 58. Blažević). Trener: Samir Toplak.

Žuti kartoni:

Strijelci: 1:0 - Soudani (22.), 2:0 - Gavranović (40.), 3:0 - Gavranović (61.), 3:1 - Ademi autogol (88.)

Kraj

90' Autogol je postigao Arijan Ademi.

73' Umjesto Ćorića u igri je Armin Hodžić.

61' GOOL Gavranović se opet upisao u strijelce. Soudani je odigrao za Gavranovića, a on je mirno ispod Topolovića pogadio mrežu. VIDEO

51' Soudani se sjurio prema golu, ali je njegov udarac završio kraj gola.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

40 GOOL Mario Gavranović zabio je za 2:0 na dodavanje Ademija. Nakon Ćorićevog ubačaja iz kuta, na drugoj vratnici Ademi je došao do lopte i proslijedio do Gavranovića koji iz blizine šalje loptu u mrežu. Gol pogledajte ovdje.

22' GOOL Hajrović je izveo korner s lijeve strane, a Soudani je na prvoj vratnici glavom poslao loptu u mrežu. Bio je ovo njegov 17. prvenstveni pogodak ove sezone, time je službeno najbolji strijelac Prve lige u ovoj sezoni. Iza njega je s jednim manje Rijekin Heber. Gol pogledajte ovdje.

17' Imao je sad Soudani veliku šansu, ali vratar Topolović je skrenuo loptu u korner.

9' Modri imaju 65 posto posjeda lopte, već su uputili pet udaraca.

8' Nakon kornera Rrahmani je zaprijetio udarcem glavom, ali obranio je Topolović.

3' Nakon centaršuta sa strane Gavranović je tukao preko gola.

1' Počela je utakmica.

18:24 - Stigli su sastavi.