REAL OČITAO LEKCIJU GRADSKOM RIVALU: / Casemiro načeo Atletico škaricama, Bale ga dokrajčio na asistenciju Modrića

Real je sa 45 bodova skočio na drugo mjesto, s bodom više od Atletica.

9.2.2019.
18:21

U madridskom derbiju prepunom događaja i učestalom korištenju video-tehnologije za pregledavanje spornih situacija, Real je kao gost svladao Atletico sa 3-1 (2-1) pred više od 67.000 gledatelja na stadionu Wanda Metropolitano.

Real je poveo u 16. minuti, kad je Casemiro "škaricama" svladao domaćeg vratara JanaOblaka. Vodstvo gostiju trajalo je devet minuta. Tada je Antoine Griezmann iskoristio asistenciju Corree i provukao loptu kroz noge Thibauta Courtoisa. Sudac Fernandez je tada prvi put pregledavao je li bilo zaleđa, ali je priznao pogodak.

Sporan penal

Drugi put je posegnuo za VAR-om kako bi procijenio je li Vinicius u 41. minuti srušen u kaznenom prostoru. Dojam je da je do kontakta došlo izvan, ali je Fernandez pokazao na bijelu točku. U 42. minuti precizan realizator bio je kapetan Reala Sergio Ramos.

U 54. minuti Alvaro Morata je sjajnim lobom svladao Courtoisa, no video tehnologija je pokazala da je kod dodavanja bio za korak iza posljednjeg obrambenog igrača Reala pa je pogodak poništen. Morata je 68. minuti pokušao iznuditi kazneni udarac padom preko Casemirove noge, ali je sudac prosudio da prekršaja nije bilo.

U 74. minuti Gareth Bale je potvrdio pobjedu "kraljevskog kluba". Odličnu loptu dao mu je LukaModrić, a Bale sa 15-ak metara iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut Atleticovih vrata za konačnih 3-1.

Kalinić umjesto Morate

Kapetan hrvatske reprezentacije odigrao je čitavu utakmicu i još jednom obavio veliki posao u defenzivi te uz asistenciju za treći pogodak zaradio i žuti karton u 66. minuti. U sastavu Atletica Nikola Kalinić je u 71. minuti zamijenio Moratu, ali nije uspio doći u priliku ozbiljnije ugroziti gostujuća vrata.

Real je sa 45 bodova skočio na drugo mjesto, s bodom više od Atletica. Vodeća Barcelona ima 50 bodova i utakmicu manje koju će odigrati u nedjelju u Bilbau. U subotu je Getafe sa 3-1 pobijedio Celtu Vigo, a u preostala dva večerašnja dvoboja 23. kola Espanyol će ugostiti Rayo Vallecano (18.30), a Girona je domaćin Huesci (20.45).

Španjolska - 23. kolo Atletico M. - Real M. 1-3 (Griezmann 25 / Casemiro 16, Ramos 42-11m, Bale 74)

Getafe - Celta Vigo 3-1 (Mata 39-11m, 81, Molina 62 / Araujo 2)

Espanyol - Rayo Vallecano (sub, 18.30) Girona - Huesca (sub, 20.45)

Preostale utakmice: Leganes - Betis (ned, 12.00) Valencia - Real S. (ned, 16.15) Sevilla - Eibar (ned, 18.30) Athletic B. - Barcelona (ned, 20.45) Alaves - Levante (pon, 21.00)

Odigrane utakmice: Valladolid - Villarreal 0-0

UŽIVO:

23. kolo Primere, Wanda Metropolitano, Madrid

ATLETICO - REAL 1-3

Atletico: Oblak; Arias, Giménez, Godín, Lucas; Lemar, Saúl, Thomas, Correa; Griezmann, Morata.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Reguilón; Casemiro, Kroos, Modrić; Lucas Vázquez, Vinícus, Benzema.

Kraj

74' GOOL Bale je povisio vodstvo nakon što mu je Modrić lijepo dodao kroz sredinu terena.

54' Alvaro Morata poslao je loptu u mrežu bivšem klubu, ali je nakon pregledavanja snimke poništen zbog zaleđa.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43' GOOL Ramos je realizirao najstrožu kaznu i vratio vodstvo Realu. Do penala je došlo nakon što je Gimenez srušio Viniciusa.

25' GOOL Nakon što je primo pas Griezmann je pucao po sredini gola i lopta je ušla mrežu. Gol nije odmah priznat zbog sumnje na zaleđe, ali je poslije pregledavanja snimke utvrđeno da je sve regularno.

16' GOOL Nakon ubačaja iz kornera lopta je stigla so Casemira, koji ju je efektnim udarcem škaricama poslao u mrežu pokraj nemoćnog Oblaka.

1' Počela je utakmica.

Real je u naletu, a nakon remija u polufinalu španjolskog Kupa na Camp Nou protiv Barcelone (1-1) i 4 vezane pobjede u prvenstvu, trupe Santiaga Solarija idu na noge drugoplasiranom Atleticu, koji na tablici ima dva boda više. Kraljevi su na trećem mjestu sa 42 osvojena boda nakon 22 odigrane utakmice u La Ligi, dok Rojiblancosi imaju 44. Stoga, onaj tko pobijedi u ovom dvoboju napravit će veliki korak prema naprijed.