Slaven Belupo je već na domaćem terenu osigurao prolazak u treće pretkolo Europske lige, a Koprivničanima je sve išlo na ruku od samomg početka susreta.

19.7.2012.
21:24
PIXSELL

U prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio sjevernoirski Portadown sa 6-0 (3-0). Slaven je poveo autogolom Garryja Breena (1), a pogotke su još postigli Bušić (14, 33), te Rak (56, 72, 80). Uzvratni susret na rasporedu je 26. srpnja.

Slaven Belupo je već na domaćem terenu osigurao prolazak u treće pretkolo Europske lige, a Koprivničanima je sve išlo na ruku od samomg početka susreta. Slaven je poveo već u 1. minuti autogolom Garryja Breena, koji je nakon ubačaja Alena Marasa pospremio loptu u vlastitu mrežu.

U 14. minuti domaćini već vode 2-0. Maras je ubacio s lijevog boka, a Bušić iz blizine zabija za 2-0.

Golijadu u prvom poluvremenu zaključuje Bušić u 33. minuti. Rak je na lijevom boku uposlio Marasa, čiji ubačaj Bušić glavom posprema u mrežu.

U 56. minuti novi pogodak Slavena, Delić je ubacio, a Rak je sa vrha kaznenog prostora iz voleja pogodio za 4-0.

Unatoč uvjerljivom vodstvu domaćini su i dalje "gladni" golova. U 72. minuti još jedna asistencija Marasa, a strijelac je ponovno Nikola Rak.

Uspješnu večer Slavena Rak je okrunio svojim trećim pogotkom u 80. minuti.