TOTTENHAM U POLUFINALU: / Utrpali 'šesticu' Milwallu, ali ostali bez najboljeg igrača

Nogometaši Tottenhama izborili su plasman u polufinale FA kupa nakon što su na White Hart Laneu pobijedili trećeligaša Millwall 6:0.

12.3.2017.
18:28

Golove za Spurse zabili su Christian Eriksen (31), Heung-Min Son (41, 54, 90+2), Dele Alli (71) i Vincent Janssen (79).

Loša vijest za domaćina je ozljeda prvog napadača Harryja Kanea koji je u 7. minuti ozlijedio gležanj, pa ga je zamijenio kasniji strijelac Eriksen.

Tottenham se tako pridružio Arsenalu i Manchester Cityju koji su ranije izborili plasman u polufinale.

Arsenal se očekivano plasirao u polufinale nakon uvjerljivih 5-0 protiv petoligaša Lincoln Cityja. Gosti su uspijevali držati 0-0 sve do sudačke nadoknade prvog poluvremena, ali tada je Walcott (45+1) ipak uspio dovesti "topnike" u vodstvo, da bi u nastavku Giroud (53), Waterfall (58-ag), Sanchez (72) i Ramsey (75) postavili rezultat na konačnih 5-0.

Chelsesa i United igraju u ponedjeljak

U subotu je polufinale osigurao i Manchester City gostujućom pobjedom protiv Middlesbrougha od 2-0. City je poveo već u 3. minuti preko Davida Silve, a prolazak je potvrdio Sergio Aguero golom za konačnih 2-0 u 67. minuti.

U posljednjem susretu četvrtfinala u ponedjeljak se sastaju Chelsea i Manchester United.

Polufinalni ogledi igrat će se na Wembleyju 22. i 23. travnja.