DURANT NA KOLJENIMA / Tony Parker potopio najbolju momčad lige

Francuski košarkaš Tony Parker postigao je 42 koša u pobjedu 107:96 svojih San Antonio Spursa nad vodećom ekipom NBA lige Oklahoma City Thunderom.

5.2.2012.
10:37
Wikipedia

Tony Parker zabio je u subotu 42 koša za pobjedu San Antonio Spursa na domaćem terenu od 107-96 nad vodećim Oklahoma City Thunderom.

Vodeći u Jugozapadnoj diviziji Spursi (16-9) poboljšali su svoj omjer pobjeda i poraza kod kuće na 13-1 igrajući zadnju utakmicu u svom AT&T Centru prije nego krenu na put gdje ih čeka devet utakmica.

Počevši sporo, Parker se "raspucao" u drugoj četvrtini s 10 pogodaka kada su se Spursi serijom trica odvojili od Thundera i stvorili prednost od 57-47 na poluvremenu.

Parker je imao i devet asistencija, a sa svojom osmom asistencijom "preskočio" je Averyja Johnsona i postavio novi rekord kluba sa 4.477 asistencija. Ne samo da je Parker imao 55 posto šut iz igre nego je s linije slobodnih bacanja realizirao 10 od 12 šuteva. Tim Duncan je imao 15 skokova za Spurse.

Thunder je na početku vodio, ali su tri uzastopne trice Spursa preokrenule razliku od pet koševa u vodstvo od četiri koša i nakon toga San Antonio više nije gubio u utakmici. Kevin Durant je kod Thundera bio najučinkovitiji s 22 pogotka i 11 asistencija, dok je Josh Harden, koji je u igru ušao s klupe, zabio 19 koševa. Thunderu (18-5) je ovo treći poraz u 16 utakmica i četvrti u 13 gostujućih utakmica.

U New Yorku je Jeremy Lin, koji je ušao u igru s klupe za Knickse, zabio 25 koševa, što mu je najbolji učinak u karijeri, uz sedam asistencija i pet skokova u 36 minuta doveo svoju momčad do pobjede od 99-92 nad New Jersey Netsima u Madison Square Gardenu. Lin je predvodio četiri igrača koji su ostvarili dvoznamenkasti učinak, dok su Amar'e Stoudemire i Tyson Chandler zabili svaki po 17 koševa, dok je učinak Carmela Anthonyja bio 11 koševa.

Lin je zabio 12 od svojih 25 koševa i imao šut 5 od 7 iz igre u zadnjoj četvrtini kada su Knicksi preuzeli kontrolu nad utakmicom do kraja nakon što su gubili 72-70.

Kod izjednačenog rezultata na 82-82 na polovici zadnje četvrtine, Knicksi su imali seriju od 15-4 za vodstvo od 97-86 1:36 minutu do kraja. Lin je u tom razdoblju zabio devet koševa. Za Netse je Derron Williams zabio 21 koš uz 11 asistencija, a Kris Humphries 20 uz 12 skokova.