Tko se tome nadao: Dubrovnik slavi purgera

U susretu 6. kola skupine B vaterpolske Lige prvaka Jug CO je u bazenu u Gruzu svladao Primorje EB sa 9:6 (2:3, 2:0, 3:1, 2:2).

4.3.2015.
22:03

Po tri gola za Dubrovcane postigli su Miho Boskovic i Nikola Janovic, a po jednoga su dodali Aaron Younger, Nicolas Constantin i Paulo Obradovic, dok su Cosmin Radu i Sandro Sukno bili dvostruki, a Petar Muslim i Javier Garcia jednostruki strijelci za Rijecane.

Jug je do pobjede u prvoj utakmici u kojoj ga je kao trener vodio donedavni strateg zagrebacke Mladosti Vjekoslav Kobescak stigao ponajprije tako sto cak 17 minuta nije primio pogodak, od 1:04 minuta prije kraja prve cetvrtine do posljednje sekunde trece cetvrtine. U tom razdoblju domaci su s pet uzastopnih pogodaka zaostatak od 2:3 pretvorili u nedostiznu prednost od 7:3.

Nakon sest kola Jug CO ima 15 bodova i nalazi se na vrhu ljestvice s madarskim Szolnokom, dok je Primorje EB trece sa 12. Slijedi Partizan sa sest, a na dnu su Galatasaray i Spandau 04 sa po tri boda.