Sjajan prolaz! / WTA Adelaide 2: Ana Konjuh u drugom kolu

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Adelaideu pobijedivši u prvom kolu Australku Dariju Saville sa 6-2, 7-6 (4).

10.1.2022.
9:17
AP Images

Konjuh je u meč krenula odlično, povela sa 4-1 uz dva 'breaka' i za 33 minute osvojila prvi set. U drugom setu je 27-godišnja Australka, otprije poznata pod djevojačkim prezimenom Gavrilova, povela sa 4-1, ali samo uz jedan 'break' prednosti, na što je Dubrovčanka odgovorila nizom od tri gema za izjednačenje na 4-4.

Kako do kraja seta više nije bilo 'breakova', odluka je pala u 'tie-breaku' u kojem je Konjuh kod 6-4 došla do prve meč-lopte koju je i pretvorila u pobjedu.

Hrvatska tenisačica će u drugom kolu igrati protiv 6. nositeljice, Čehinje Markete Vondroušove, koja je sa 5-7, 6-4, 6-3 bila bolja od Švicarke Viktorije Golubić.

WTA Adelaide 2 - 1. kolo

Alison Riske (SAD) - Magda Linette (Polj) 6-4, 6-4

Marketa Vondroušova (Češ/6) - Viktorija Golubić (Švi) 5-7, 6-4, 6-3

ANA KONJUH (HRV) - Daria Saville (Aus) 6-2, 7-6 (4)

Marta Kostjuk (Ukr) - Shelby Rogers (SAD) 6-3, 6-4

Nuria Parrizas (Špa) - Alize Cornet (Fra) 6-4, 6-4