Kraj bajke za Donnu: Nakon drame u tri seta Vekić ostala bez finala Wimbledona

Tijek meča polufinala Wimbledona između Donne Vekić i Jasmine Paolini mogli ste pratiti na portalu Net.hr

11.7.2024.
12:53

Donna Vekić - Jasmine Paolini

6-2, 4-6, 6-7 (8)

Donna Vekić zaustavljena je u polufinalu Wimbledonu gdje je nakon dva sata i 54 minuta igre sa 6-2, 4-6, 6-7 (8) bolja od nje bila Talijanka Jasmine Paolini.

UOČI MEČA KARIJERE /

Što Britanci pišu o Donni Vekić: 'Skoro se ostavila tenisa kako bi radila svijeće'

Vekić je već u prvom gemu koji je trajao sedam minuta imala dvije prilike za oduzimanje servis protivnici, no nije ih iskoristila pa je Talijanka povela 1-0. S druge strane, Donna Vekić je suvereno dobila svoj servis gem za 1-1 prepustivši protivnici tek jedan poen. Ni sljedeća dva gema nisu ponudila nikakvu dramu, jer su tenisačice čvrsto držale vlastiti servis.

Break Donne

U petom gemu Vekić je došla do breaka kada je kod 40-30 iskoristila treću break loptu u meču. Potom je Donna Vekić suvereno potvrdila svoj servis za vodstvo 4-2.

Novi break Vekić pa dobiveni set

Hrvatska tenisačica u sedmom gemu stigla je do novog breaka i vodstva 5-2 nakon što je iskoristili drugu break loptu u toj igri. Potom je Donna još jednom sjajno odservirala te uzela prvi set sa 6-2 za 36 minuta igre.

Drugi set

Početak drugog seta donio je prilično sigurne servis gemove za obje tenisačice, da bi u trećem gemu Vekić imala novu break loptu, no nažalost nije ju iskoristila pa je Paolini ipak stigla do vodstva 2-1.

Donna spasila break loptu pa propustila dvije u gemu iza

U četvrtom gemu Donna je prvi put bila suočena sa spašavanjem break lopte, no uspjela je i dobila gem za 2-2 nakon čak tri izjednačenja. Već u sljedećem gemu na servis Talijanke, Vekić je imala dvije prilike da dođe do breaka, no nije ih iskoristila pa je Paolini povela 3-2. U šestom gemu napokon smo vidjeli jedan siguran gem Donne u kojem protivnici nije propustila nijedan poen.

Uslijedila su tri gema gdje su tenisačice uz manje poteškoće održavale servis.

Break za set Paolini

Paolini je u desetom gemu iskoristila prvu break loptu, što je ujedno bila i set lopta, te izjednačila na 1-1 u setovima.

Treći set

Break Vekić odmah na početku

Odmah na početku trećeg seta Donna je imala break loptu na servis Talijanke, prvu nije iskoristila, ali drugu zato je te je povela 1-0. Odmah potom dobila je i svoj servis za 2-0.

Donna je i u trećem gemu imala novu break loptu, no ovog puta ju nije iskoristila pa je Paolini smanjila na 2-1. U petom gemu Vekić je krenula s 0-30 na servis Talijanke, no nije uspjela još jednom joj oduzeti servis.

Tri uzastopna breaka

U šestom gemu Talijanka je iskoristila drugu break loptu na servis Vekić i stigla do 3-3 u odlučujućem setu. No, već u sljedećem gemu, Donna je iskoristila prvu break loptu kod 40-15 i stigla do prednosti 4-3. Nije to bio nažalost kraj izgubljenim servisima, jer već u sljedećem gemu Paolini opet radi break za 4-4. Seriju breakova prekinula je Talijanka koja je suvereno dobila svoj servis gem bez izgubljenog poena za 5-4.

U desetom gemu imala je Paolini prvu meč loptu, no nije ju iskoristila, već je Donna povezala tri poena za 5-5.

Break lopte za Vekić

Donna je u 11. gemu ponovno stigla do break lopte, prvo na 30:40, a potom i nakon četvrtog izjednačenja, ali ipak je na kraju, nakon osam minuta igre, gem otišao na stranu Talijanke.

Donna spasila dvije meč lopte

Paolini je u 12. gemu kod 30-40 imala novu meč loptu, spasila je to Donna i odvela meč u odlujućuju igru.

Odluka u tie breaku

Na kraju je odlučivao tie break gdje je prva kod 2-1 prednost servisa oduzela Vekić, no ubrzo uzvraća Paolini. Nakon toga obje tenisačice držale su servis do 9-8 kada je Donna izgubila poen na svoj servis, što je značilo i kraj meča.

Najava

Četvrti međusobni meč

Donna je protiv Paolini igrala tri puta od koji je dva puta pobjedu ipak odnijela Talijanka. Međutim, čeka ih prvi susret na travi, a Vekić je trenutno odlično raspoložena.

Treća Hrvatica u polufinalu GS-a

Vekić je tako postala treća hrvatska tenisačica koja je stigla do polufinala na nekom Grand slam turniru, nakon Ive Majoli u Roland Garrosu 1997., kojega je Zagrepčanka i osvojila, te Mirjane Lučić, koja je igrala polufinala Wimbledona 1999. i Australian Opena 2017.