RUSKA MAŠINA / Medvedev bez problema 'pomeo' i Zvereva: Poznat prvi polufinalist ATP Finalsa u Torinu

Osigurao je plasman u polufinale nakon što je u susretu 2. kola Crvene skupine pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva

15.11.2023.
23:39

Ruski tenisač Daniil Medvedev osigurao je plasman u polufinale ATP Finala u Torinu nakon što je u susretu 2. kola Crvene skupine pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva sa 7-6 (7), 6-4.

ATP FINALS /

Rus igra u formi života, ali protiv Alcaraza nije imao šanse: Španjolac ostao u igri za prolaz dalje

Ruski tenisač je već u prvom gemu napravio break, no Zverev se vratio izjednačivši na 3-3. Set je potom otišao u trinaestu igru u kojoj je Zverev vodio 4-1, a potom imao i dvije set lopte kod 6-5 i 7-6. No, Medvjedev se oba put spasio, a zatim sa 9-7 dobio "tiebreak".

U drugom setu ključnim se pokazao posljednji, 10 gem u kojem je ruski tenisač napravio break za 6-4 i 2-0 u setovima.

U prvom meču 2. kola iz ove skupine Španjolac Carlos Alcaraz je pobijedio Rusa Andreja Rubljeva sa 7-5, 6-2. Drugi tenisač svijeta slavio je nakon sat i 15 minuta.

U prvom setu tenisači su bili sigurni u svojim servis gemovima sve do 11. kada je Alkaraz napravio break i poveo 6-5, a nakon toga je osvojio gem na svoj servis i poveo u meču. U prvoj i sedmoj igri drugog seta Alkaraz je oduzeo servis Rubljevu i nakon prve meč lopte osigurao trijumf.

U Zelenoj skupini nakon dva kola još nisu poznati polufinalisti.

Talijan Jannik Sinner, koji je u utorak u tri seta svladao prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića, ima dvije pobjede, Srbin i Danac Holger Rune po jednu, a umjesto Grka Stefanosa Tsitsipasa, koji je napustio turnir zbog ozljede, posljednji meč igrat će Poljak Hubert Hurkacz.