velika pobjeda / Petra, majstorice: Martić pobijedila dvostruku Grand Slam osvajačicu

Petra Martić prošla je veliku prepreku odmah u prvom kolu Madrida

5.5.2019.
15:34
AP Images

Sjajna serija u zemljanom dijelu sezone za Petru Martić nastavila se i na jakom turniru u Madridu. 28-godišnja Dućanka tjedan dana nakon osvajanja premijernog WTA turnira u Istanbulu ostvarila je jednu od najvećih pobjeda karijere zaustavivši u prvom kolu dvostruku Grand Slam osvajačicu (Roland Garros 2016. i Wimbledon 2017.) Garbine Muguruzu sa 7:5, 7:6 (2).

Martić, kojoj je ovo tek treći nastup u glavnom madridskom turniru, u oba je seta spašavala set-lopte, najprije kod 4:5 u prvom setu tri vezane na svom servisu, a potom pri istom rezultatu u drugom setu još dvije nakon kojih je odigrala odličan tie-break.

Bio je ovo drugi susret Martić i 20. tenisačice svijeta koja je prije četiri godine slavila u Roland Garrosu te ukupno 12. Top 20 pobjeda za Dućanku u karijeri, a prva ove sezone.

Naša tenisačica, koja se pridružila Donni Vekić u drugom kolu, sada potencijalno čeka još veći izazov prođe li očekivano Angelique Kerber Ukrajinku Curenko.