NAKON VELIKE BORBE: / Ivo Karlović ostao bez četvrtfinala u Njemačkoj

Hrvatski tenisač Ivo Karlović zaustavljen je u 2. kolu ATP turnira koji se igra na travnatoj podlozi u njemačkom gradu Halleu.

16.6.2016.
15:11

Od Karlovića je bolji bio njemački predstavnik Philipp Kohlschreiber, 25. igrač svjetske ljestvice, koji je nakon dva sata i 13 minuta velike borbe slavio sa 6-7 (7), 6-4, 7-5. Mogao je Kohlschreiber i ranije doći do pobjede budući da je u tie-breaku prvog seta propustio čak četiri set-lopte.

Slab na suparničkom servisu

Karlović nijednom nije došao u priliku ugroziti servis suparnika, u tri je seta osvojio svega 12 poena na suparničkom servisu, a samo dva u odlučujućoj dionici. Kohlschreiber je od tri prilike u drugom i isto toliko u trećem setu, uspio iskoristiti po jednu.

Bio je to peti dvoboj Karlovića i Kohlschreibera te treća pobjeda njemačkog tenisača koji je u Halleu po deveti put u karijeri stigao do četvrtfinala, a 2011. je podigao i pobjednički pehar.