Ljubičić se u maratonskom meču oprostio od Rima

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić poražen je u 3. kolu ATP turnira u Rimu. U tri seta bolji od je bio je Mardy Fish. Druga je to pobjeda Amerikanca u njihovom petom obračunu.

11.5.2011.
21:34

Ivan Ljubičić i Mardy Fish odigrali su maratonski meč od gotovo tri sata, a na kraju je pobjedu odnio Amerikanac u tri seta, 7:6(2), 5:7, 6:2.

U prvom setu niti jedan tenisač nije uspio oduzeti servis protivnika. Odluka je pala u trinaestoj igri u kojoj je više koncentracije imao Fish, trenutno 11. igrač svijeta.

U drugom setu Ivan je izgubio break, ali se pri rezultati 3:4 uspio vratiti u meč. Kada se mislilo da će set kod 6:5 za Ljubu opet otići u tie-break, Hrvat je sjajnih nizom poena breaknuo Amerikanca.

U trećem setu našem tenisaču ponestalo je snage. Fish je iznenađujuće lagano došao do 4:0 nakon čega je bez većih problema sa 6:2 okončao meč.