DEJA VU? / Kiks Alcaraza na prvom Grand Slamu sezone: Španjolac bez rješenja propustio izboriti polufinale

Španjolac je iznimno puno griješio i nije pronalazio rješenja za Zvereva, pa se činilo da će njemački tenisač olako doći i do trećeg seta

24.1.2024.
16:56
profimedia

Carlos Alcaraz ponovno je zakazao nakon što je u borbi za polufinale Australian Opena izgubio protiv Alexandera Zvereva (6-1, 6-3, 6-7, 7-6).

U CENTRU PAŽNJE /

Novak Đoković ponovno slao puse tijekom meča: Nakon navijačice, sada je 'meta' bio i jedan frajer

Otpočetka je Nijemac uhvatio ritam i već nakon 72 minute vodio 2-0 u setovima. Španjolac je iznimno puno griješio i nije pronalazio rješenja za Zvereva, pa se činilo da će njemački tenisač olako doći i do trećeg seta.

Vodio je Zverev 5-2 u trećem, ali se Alcaraz na klasičan način uspio vratiti u život i sjajno osvojiti set rezultatom 7-6.

Posljednji su set obojica podigla svoju razinu igre, ali je Zverev ponovno pokazao dominaciju i napravio brejk za 5-4.

Nijemcu je ovo tek drugi put u karijeri da se plasirao o polufinale ovog turnira, a za finale će se boriti protiv Danila Medvedeva. Drugo će polufinale igrati Novak Đoković i Jannik Sinner.

Napete i atraktivne utakmice Europskog prvenstva gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.