Federer slomio Murrayja za naslov u Dubaiju

Švicarski tenisač Roger Federer pobjednik je ATP turnira iz serije 500 u Dubaiju. U finalu je sa 7:5, 6:4 savladao Britanca Andyja Murrayja.

3.3.2012.
18:10

Bio je ovo prvi sraz Federera i Murrayja nakon ATP World Tour Finalsa 2010. godine kada je Federer slavio u dva seta. Sada je čarobnjak iz Basela opet bio bolji nakon jednog sata i 36 minuta igre i smanjio zaostatak u međusobnim ogledima na 7-8. Federer je u meču tri puta oduzimao Murrayju servis. Dogodilo se to prvi put u 11. gemu prvom seta, kada je realizirao petu break-loptu u spomenutom gemu, nakon čega je sigurno odservirao za set. U drugom setu Švicarac je opet prvi došao do breaka u trećem gemu, ali se Murray vratio u šestom gemu. Međutim, ponovo je Britanac pokleknuo u devetom gemu i novu priliku za povratak Federer mu nije dao. Federeru je ovo 72. naslov u karijeri na ATP Touru i drugi ovosezonski nakon Rotterdama gdje je u finalu savladao Juana Martina del Potra. U Dubaiju je prethodno trijumfirao između 2003. i 2005. godine, te 2007. godine, dok je u finalima gubio 2006. i prošle godine. Murray je ostao na 22 osvojena naslova u karijeri i jednom ovosezonskom (Brisbane).