ĐOKOVIĆ ISPISAO POVIJEST: / Nole uništio Murraya za prvi naslov u Roland Garrosu

Novak Đoković stigao je do povijesnog uspjeha osvojivši po prvi put u karijeri Roland Garros.

5.6.2016.
15:18

Prvi tenisač svijeta, Srbin Novak Đoković po prvi je put u karijeri osvojio Roland Garros svladavši u finalu Britanca Andyja Murraya sa 3-6, 6-1, 6-2, 6-4 i tako postao osmi igrač (uz Dona Budgea, Andrea Agassija, Freda Perryja, Roda Lavera, Roya Emersona, Rafaela Nadala i Rogera Federera) u povijesti s naslovom pobjednika na svakom od četiri "grand slam" turnira.

Đoković je do svog 12. "grand slam" naslova u karijeri, a prvoga u Parizu stigao u svom četvrtom finalu u Roland Garrosu, a trećem zaredom. Nakon poraza od RafaleaNadala (2012 i 2014) i StanaWawrinke, u nedjelju je protiv Murraya napokon izašao kao pobjednik i to nakon više od tri sata igre, te se priključio izabranom društvu teniskih besmrtnika.

Trijumfom u Roland Garrosu Đoković je postao tek treći igrač u povijesti koji drži istodobno naslov pobjednika na sva četiri "grand slama", osvojio je Wimbledon i US Open prošle godine, te Australian Open i Roland Garros ove, to je dosada uspjelo samo Amerikancu DonalduBudgeu (1938) i Australcu RoduLaveru (1969).

Britanac odlično krenuo

Murray je odlično odigrao prvi set, nakon gubitka servisa u prvoj igri, preokrenuo je situaciju u svoju korist s četiri uzastopna gema i dobio tu dionicu igre sa 6-3. No, nakon što Britanac nije iskoristio "break-loptu" u prvoj igri drugog seta, situacija na tertenu se u potpunosti okrenula u korist srpskog igrača.

Đoković je osvojio 17 od 22 gemova i za 6-1 u drugom, 6-2 u trećem i 5-2 u četvrtom setu uz servis za meč. No, tada se i u njega uvukla nervoza, pa je izgubio jedan od dva "breaka" prednosti, no kada je po drugi put servirao za turnir uspio je završiti posao.

Bio je ovo 34. međusobni ogled Đokovića i Murraya i 24. pobjeda srpskog igrača. U finalima "grand slamova" igrali su sedam puta, a sada je omjer 5-2 za Đokovića.

Uživo

Novak Đoković - Andy Murray 3:6, 6:1,6:2, 6:4

4. set

Pri rezultatu 4:2 Nole je opet stigao do breaka i imao je servis za meč, ali mu je Murray uzvratio.

Opet je Đoković odmah na početku oduzeo Britancu servis i sada juri prema svom prvom naslovu pobjednika Roland Garrosa.

3. set

Đokovića još jedan set dijeli do prvog naslova u Parizu.

Ubrzo je Srbin stigao do još jednog pri rezultatu 3:1. Sve mu je sada otvoreno za vodstvo u setovima.

Pri rezultatu 1:1 Đoković je napravio break te je poveo s 2:1.

2. set

Da se igra sjajan meč u Parizu može se vidjeti i po ovom poenu. Đoković je pomeo Murraya sa 6:1 u ovom setu.

Srpski tenisač bliži se osvajanju drugog seta i vraćanju stvari na početak.

Baš kao i na početku prvog seta Đoković je oduzeo prvi servis Britancu i napravio prednost od 3:0.

1.set

Ovako je izgledao posljednji poen.

Drugi tenisač svijeta na kraju je dosta lako došao do prvog seta.

Poslije Đokovićevog breaka u prvom gemu Murray je preokrenuo rezultat na 1:4. Britanac drži svoj servis i blizu je osvajanju prvog seta.

Đoković je odmah na početku oduzeo servis Murrayu. Britanac mu je ekspresno uzvratio i poveo na svom servisu. Poslije toga mu je oduzeo još jedan servis za 1:3.