Đoković se izborio sa Gofanom (VIDEO)

Srpski teniser savladao neugodnog Belgijanca sa 7:6, 6:4, 7:5

28.5.2013.
20:56

Prvi reket sveta Novak Đoković uspešno je startovao na Rolan Garosu, pobedivši u prvom kolu Belgijanca Davida Gofana rezultatom 3:0 (7:6, 6:4, 7:5).

U narednoj rundi Đokovića očekuje pobednika duela u kome se sastaju Argentinac Gvido Pelja i Hrvat Ivano Dodig.

Đoković je naišao na snažan otpor Belgijanca koji je posebno u prvom setu bio ravnopravan rival. Imao je srpski teniser priliku za brejk u trećem gemu, ipak Gofan se uspešno odbranio i sačuvao servis. Tek posle odigranog taj-brejka Đoković je stigao do prednosti u setovima (7:5).

Već na startu drugog seta Novak ne koristi četiri brejk lopte, ali je konačno oduzeo servis protivniku u četvrtom gemu za prednost od 3:1. Gofan se na trenutak vratio u igru, pošto bez izgubljenog poena stiže do brejka (4:4), ali prvi nosilac uzvraća istom merom, a potom uspešno servira za dva seta prednosti. I u trećem setu vođena je neizvesna borba, a Đoković dolazi do ključnog brejka u jedanaestom gemu kada je Gofanu zakazao servis. U narednom gemu srpski teniser i pored 0:30 koristi prvu set loptu.