ČILIĆ PROTIV NADALA ZA POLUFINALE: / Schwartzman namučio Španjolca

Čilić protiv Nadala ima pet poraza i samo jednu pobjedu, koju je ostvario u njihovu prvom dvoboju u Pekingu 2009. godine.

21.1.2018.
11:17

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je u 4. kolu grand slam turnira Australian Open u Melbourneu Španjolca Pabla Carrena-Bustu s 6-7 (2), 6-3, 7-6 (0), 7-6 (3), a u četvrtfinalu ide na prvog igrača svijeta Rafaela Nadala.

MARIN ČILIĆ U ČETVRTFINALU: Hrvatski tenisač potezom raspametio navijače i protivnika

Marin je dominirao protiv Carreno-Buste, 11. igrača svijeta, iako je izgubio prvi set nakon vodstva od čak 5-2. To nije omelo Čilića da dobije drugi set s dva "breaka", a Španjolac se slomio u trećem setu.

Čilić dominirao

U tom dijelu igre Marin je prvi izgubio servis, potom izjednačio na 4-4, da bi Carreno-Busta još jednom oduzeo servis Čiliću za vodstvo od 6-5. Šesti igrač svijeta se spašava "re-breakom", a to je dotuklo Carrena-Bustu koji je "tie-break" izgubio s 7-0. I četvrti set je odlučen u 13. igri, iako je Marin vodio s 3-1, a u "tie-breaku" je Međugorac ponovno bio jači i iskoristio drugu meč-loptu za odlazak u četvrtfinale. Čilić je meč okončao s 20 aseva, imao je skoro dvostruko više winnera od Španjolca (73-39) i puno bolji postotak na reternu.

Nadal se jako namučio i tek nakon četiri sata igre slavio

Bio je to drugi međusobni sraz ove dvojice i druga pobjeda Čilića, koji je slavio prije dvije godine u Baselu.

Nadal se jako namučio i tek nakon četiri sata igre slavio protiv 26. igrača svijeta Argentinca Diega Schwartzmana s 6-3, 6-7 (4/7), 6-3, 6-3. Čilić protiv Nadala ima pet poraza i samo jednu pobjedu, koju je ostvario u njihovu prvom dvoboju u Pekingu 2009. godine. Prije sedam godina su igrali na Australian Openu, a Nadal je slavio s 3-0 u setovima.

Nažalost, Petra Martić se nije uspjela plasirati u četvtrtinale jer je izgubila od 37. tenisačice svijeta Belgijanke Elise Mertens s 6-7 (5), 5-7. Martić (WTA 81.) je propustila veliku priliku za četvrtfinale, ali je izgubila nakon dvosatne borbe i dva tijesna seta.

Prvi set je Dućanka započela jako loše, gubila je s 0-4, pa zaredala s pet osvojenih gemova, a potom u "tie-breaku" opet upala u zaostatak i izgubila s 5-7. U drugom setu Martić je ponovno zaostajala, a nakon 4-4 niti jedna igračica nije uspijevala zadržati svoj servis sve dok Belgijanka u 12. gemu pronalazi ritam servisa i bez izgubljenoga poena bilježi pobjedu.

Obje igračice imale su po 20 winnera, ali je Martić imala puno više neprisiljenih pogrešaka (34-20), a nije je služio niti servis jer je imala 9 aseva i 6 dvostrukih pogrešaka.

Rezultati:

TENISAČI osmina finala:

Rafael Nadal (ŠPA/1) - Diego Schwartzman (ARG/24) 6-3, 6-7 (4/7), 6-3, 6-3

MARIN ČILIĆ (CRO/6) - Pablo Carreno (ŠPA/10) 6-7 (2/7), 6-3, 7-6 (7/0), 7-6 (7/3)

Kyle Edmund (VB) - Andreas Seppi (ITA) 6-7 (4/7), 7-5, 6-2, 6-3