ČILIĆ OPET PORAŽEN OD MONFILSA: / Kapitulirao nakon sat i 45 minuta igre

Marin Čilić poražen u 1. kolu ATP turnira u Dubaiju od Gaela Monfilsa

26.2.2019.
18:40

Hrvatski tenisač Marin Čilić u utorak je poražen u 1. kolu ATP turnira u Dubaiju od Francuza Gaela Monfilsa sa 3-6, 6-4, 0-6 nakon sat i 45 minuta igre.

OBJAVLJENE NAJNOVIJE LJESTVICE: /

Karlović, Vekić i Martić nazadovali, Čilić i Ćorić na istim pozicijama

Problemi s koljenom izbacili ga iz ritma

Čilić, koji zbog problema sa koljenom nije igrao od siječanjskog Australian Opena, loše je krenuo u meč sa Monfilsom i izgubio je servis u prvom gemu. Do kraja seta nije bio u prilici da uzvrati breakom, već je kod 3-5 još jednom ispustio svoj servis.

Spain's Roberto Bautista Agut celebrates his victory against Croatia's Marin Cilic after their men's singles match on day seven of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 20, 2019. (Photo by Paul Crock / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --

Morao spašavati tri break lopte

U drugom setu Čilić kod 2-2 napokon dolazi do breaka i osvaja set, iako je prilikom serviranja za set morao spašavati tri break-lopte.

No, u odlučujućem setu hrvatski tenisač kao da je mislima bio negdje drugdje, za 22 minute je izgubio set sa 0-6, osvojivši samo pet poena, i tako je i u četvrtom dvoboju sa Monfilsom doživio poraz.