PORAZ U DVA SETA / Najbolji hrvatski tenisač nije se dugo zadržao u Hertogenboshu: Izgubio od 68. tenisača svijeta

14.6.2023.
18:46
Dejan Rakita/PIXSELL

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se dugo zadržao na travnatom ATP 250 turniru u nizozemskom Hertogenboschu gdje ga je pobijedio Amerikanac Mackenzie McDonald.

POVRATAK IZ NOĆNE MORE /

Zločesti dečko svjetskog tenisa odigrao prvi meč u 2023. godini. Izgubio je

Kao treći nositelj turnira Ćorić je bio slobodan u prvom kolu, ali je zapeo u prvom svom nastupu. U drugom kolu je 28-godišnji Amerikanac McDonald slavio sa 6-4, 6-4.

Po jedan break u svakom setu bio je dovoljan 68. igraču s ATP ljestvice za pobjedu. U prvom setu McDonald je napravio break kod 4-4, a u drugom setu ključni trenutak se dogodio kod 2-2. Bio je ovo drugi međusobni meč u karijeri Ćorića i McDonalda te druga pobjeda američkog igrača.

U meču je Ćorić imao samo jednu i to neiskorištenu break priliku, dok je McDonald iskoristio dvije od šest takvih šansi.

Prvi nositelj turnira u Hertogenboschu je ruski tenisač Danil Medvjedev, a drugi Talijan Jannik Sinner koji je u srijedu, u drugom kolu, svladao Alexandera Bublika 6-4, 6-2.