Antonio Veić osvjetlao obraz hrvatskog tenisa

Nakon što su tri hrvatska tenisača ispala već u 1. kolu Roland Garrosa, dojam je popravio Antonio Veić svladavši Pabla Cuevasa.

24.5.2011.
1:08

Marin Čilić, Ivo Karlović i Ivan Dodig odmah su se na startu oprostili od drugog Grand Slama sezone. No, svijetla točka hrvatskog tenisa bio je Antonio Veić koji je iznenadio Urugvajca Pabla Cuevasa i plasirao se u 2. kolo.

Pri rezultatu 4:6, 6:3, 6:2, 3:1 Cuevas je predao meč. 23-godišnji Lošinjac samo je u prvom setu djelovao zbunjeno što je rezultiralo gubitkom seta.

No, u drugom setu Veić je počeo igrati sjajan tenis. Nakon 3:3 oduzeo je servis favoroziranom protivniku i priveo dionicu do kraja u svoju korist. U trećem setu dva je puta breaknuo Urugvajaca, da bi u četvrtom brzo došao do 3:1.

Nakon toga, Cuevas se odlučio za predaju. Bila je to druga pobjeda našeg tenisača na nekom Grand Slamu nakon pobjede nad Austrijancem Danielom Köllererom u prošlogodišnjem Australian openu.

U 2. kolu čeka ga 28. nositelj, Rus Nikolaj Davidenko.