10. KOLO PREMIERSHIPA / Stoke iznenadio Tottenham

Jedini pogodak na utakmici djelo je Whelana četiri minute prije kraja utakmice. Chelsea je na svom terenu s 5-0 demolirao Blackburn našeg Kalinića.

24.10.2009.
17:19

U 10. kolu engleskog nogometnog prvenstva Tottenham Hotspur je na svom White Hart Laneu iznenađujuće izgubio od Stoke Cityja sa 0-1 (0-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Glenn Whelan u 86. minuti.

Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar igrali su svih 90 minuta za Tottenham, dok se Luka Modrić još uvijek nije vratio u momčad nakon loma noge prije gotovo dva mjeseca.

Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić igrao je za Blackburn Roverse od 53. minute u 0-5 (0-1) porazu na gostovanju kod Chelseaja na Stamford Bridgeu.

Strijelci za Chelsea bili su Givet (20-ag), Lampard (48, 59-11m), Essien (52) i Drogba (64).

Ovom pobjedom Chelsea je preuzeo prvo mjesto na ljestvici sa 24 boda, dva više od drugog Manchester Uniteda koji će svoju utakmicu 10. kola odigrati u nedjelju protiv Liverpoola. Utakmicu će od 15 sati prenositi RTL Televizija.

Blackburn je sa 10 bodova iz devet utakmica na 15. mjestu.