NIJE PAZIO / Lineker je zbog senzacije na Svjetskom prvenstvu morao izmijeniti svoju čuvenu izjavu o Nijemcima

Gary Lineker jednom je prilikom izjavio legendarnu rečenicu...

1.12.2022.
22:10

Hrvatska je saznala protivnika u osmini finala Svjetskog prvenstva! U ponedjeljak u 16 sati Vatreni će igrati protiv Japana, koja je slavila 2:1 protiv Španjolske.

HVALA ROMELU, PLAĆAMO PIVO /

Kate nam je otkrio što se dogodilo Hrvatskoj u toj napetoj igri živaca: 'Sreća prati hrabre, a jedna stvar je bila ključna. To nas je izvuklo'

Nevjerojatno, s brojnim obratima, bilo je treće kolo skupine E. Tijekom prvih poluvremena utakmica prolaz dalje su imali Španjolska i Njemačka, no u drugom poluvremenu se sve okrenulo te su određeno vrijeme svoje mjesto među 16 najboljih imali Japan i Kostarika.

Na kraju su dalje prošli Španjolska i Japan koji su igrali međusobno, a baš kao i u 1. kolu protiv Njemačke, tako su Japanci još jednom 0-1 okrenuli u svoju 2-1 pobjedu. Morata je u 11. minuti doveo Španjolsku u vodstvo, dok su na početku drugog dijela za Japan pogađali Doan u 48. i Tanaka u 51. minuti.

Auf Wiedersehen

Njemačka je, pak, pobijedila Kostariku 4-2, ali ništa to nije pomoglo Nijemcima koji su drugi put u nizu na svjetskom prvenstvu ispali u skupini. Za Njemačku su golove postigli Gnabry u 10., dva Havertz u 73. i 85. minuti te Fuellkrug u 89., dok su strijelci za Kostariku bili Tejeda u 58. i Vargas u 70. minuti.

Vodeći Japan je skupio šest bodova i igrat će protiv Hrvatske. Španjolska i Njemačka su osvojile po četiri boda, ali je zbog bolje razlike pogodaka Španjolska druga koja će u osmini finala igrati protiv Maroka.

Gary Lineker se tako našalio na Twitteru na svoj račun. Naime, njegova čuvena izjava da je "nogomet jednostavna igra: 22 igrača trči za loptom 90 minuta, a na kraju uvijek pobjeđuju Nijemci", dobila je male preinake. Objavio je svoju izjavu uz snimku kako se smije te je uz nju dodao: "Ako prođu skupinu."