BEZ IZNENAĐENJA U DOHI / Početak iz snova za 'Gordi Albion' na Svjetskom prvenstvu, Iranci izgubili teniskim rezultatom

Tekstualni prijenos utakmice između Engleske i Irana od 14 sati pratite uživo na portalu Net.hr

21.11.2022.
13:14

U prvoj utakmici u skupini B na Svjetskom nogometnom prvenstvu Engleska je na stadionu Khalifa International uvjerljivo svladala Iran sa 6-2 (3-0).

PREPOZNAJTE LI IH? /

Dva hrvatska reprezentativca na SP-u su prve nogometne korake napravili u dalmatinskom niželigašu koji im je upravo poželio sreću

Bio je ovo početak iz snova za Engleze, koji su od samog početka susreta krenuli jako i samouvjereno. Iran im nikako nije mogao parirati te je već na poluvremenu bilo 3:0 iako je prvi pogodak pao tek u 35. minuti. Strijelci za europske doprvake bili su Jude Bellingham (35), Bukayo Saka (43, 62), Raheem Sterling (45+1), Marcus Rashford (71) i Jack Grealish (89), dok su pogoci za Iran djelo Mehdija Taremija (65, 90+13-11m).

Bila je to utakmica prepuna sadržaja, vidjeli smo osam pogodaka koji su uglavnom padali iz lijepih akcija i nakon sjajnih poteza.

Od 20 sati svoj prvi susret u ovoj skupini igrat će SAD i Wales.

----------------------------------------------------------------------

UŽIVO SVJETSKO PRVENSTVO

ENGLESKA IRAN 6-2

Engleska: Pickford; Shaw, Stones, Maguire, Trippier; Bellingham, Rice; Mount, Saka, Sterling; Kane

Iran: Beiranvand; Moharrami, Pouraliganji, Cheshmi, Hosseini, Mohammadi; Nourollahi, Ali Karimi, Safi; Jahanbakhsh, Taremi

90+13' Taremi zabija svoj drugi pogodak na utakmici, poslao je engleskog golmana u drugu stranu.

90+11' Ova utakmica nema kraja, VAR je intervenirao i pomogao glavnom sudcu koji je svirao penal za Iran.

90+9' Opustila se engleska obrana, tresla se prečka gola Jordana Pickforda, veliku priliku su propustili Iranci.

90+7' Nakon jednog duela, na travi je ostao Jack Grealish.

90' Igrat će se još deset minuta sudačke nadoknade.

89' Grealish zabija nakon sjajnog kontranapada. Na semaforu je teniski rezultat.

83' Traje čuvanje posjeda lopte i spuštanje ritma.

77' Taremi se našao u sjajnoj prilici, no pucao je preko vrata. Iranci su pokazali da mogu zaprijetiti na trenutke.

74' Trener Southgate je napravio svih pet promjena. Na terenu su Rasford, Foden, Wilson, Grealish i Dier. Travnjak su napustili Kane, Maguire, Saka, Mount i Sterling.

71' Marcus Rasford zabija u prvom kontaktu s loptom, Kane mu je odlično dodao loptu, a igrač Manchester Uniteda takvu priliku nije propustio.

70' Iranci su nakon pogotka dobili krila, dva puta su pucali na vrata Pickforda u istom napadu, no nije bilo jako opasno.

65' Mehdi Taremi je dobio sjajno podvaljenu loptu i odmah ju pretvorio u pogodak.

63' Drugi pogodak na utakmici Bukaya Sake, ispremješao je dvojicu Iranaca i plasirao loptu u drugi kut gola.

61' Nakon dugo vremena, igrači Carlosa Quiroza su šutirali prema golu.

60' Shaw pokušava iz daljine, ali blokiraju Iranci.

57' Sterling je pobjegao obrani Iranaca, no šut mu završava u bloku.

54' Bellingham igra sjajno, rješio se dva Iranca i uputio loptu prema Kaneu, čisti obrana Azijaca.

50' Trippier gađa samo u živi zid.

48' Kane gura loptu kroz noge Irancu, koji ga ruši na 20-ak metara od gola.

46' Kreće drugo poluvrijeme! Tri promjene kod Iranaca, koji očigledno nije bio zadovoljan igrama pojedinaca.

45+14' Završeno je ovo dugačko prvo poluvrijeme.

45+11' Jahanbakhsh prijeti iz daljine, otišlo je daleko od vrata, ali Pickford traži veći angažman od obrane.

45+5' Igrat će se još devet minuta sudačke nadoknade, prvih pet je prošlo.

45' Sterling je sjajno zabio nakon ubacivanja Kanea, prava poslastica od pogotka.

44' Maguire je sjajno spustio loptu za Saku, koji postiže odličan volej.

42' Nakon pogotka, Englezi su spustili tempo utakmice.

33' Bellingham zabija prvi pogodak za reprezentaciju, i eto stigao je baš sada na velikoj pozornici. Tinejdžer je dočekao ubačaj Shawa i glavom pospremio loptu u mrežu.

32' Maguire je bio u prilici, trese se prečka! Kakva bi to bila priča da je jedan od najomraženijih igrača zabio u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva.

30' Mount je promašio obećavajuću priliku za Engleze. Sjajno su izigrali Irance, no nije pogodio igrač Chelseaja.

28' Svoj udarac je probao Saka, uspješno hvata Hosseini.

27' Iran se brani u čvrstom bloku s pet igrača.

25' Prvi žuti karton, dobio ga je Jahanbakhsh.

21' Iranci su prvi puta malo duže zadržali posjed i napali Engleze, imaju slobodan udarac.

19' Neće Beiranvand moći nastaviti igru, na nosilima će biti odnesen sa terena. Ulazi Hosseini, očekuje nas duga sudačka nadoknada zbog velikog prekida.

16' Nakon dužeg prekida, igra će se nastaviti.

11' Ukazuje se liječnička pomoć iranskom vrataru ostao je ležati nakon jednog sudara sa Sterlingom.

7' Brzo izveden slobodan udarac Engleza napravio je probleme iranskoj obrani. Maguire trese mrežu s krive strane.

4' Igrači s Otoka traže kazneni udarac zbog povlačenja na Maguireu, VAR je sve provjerio, igra se dalje.

3' Engleska stišće od samog početka, prvi korner na susretu.

1' Počela je utakmica.

Engleska nogometna reprezentacija će igrati svoju prvu utakmicu na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Kataru danas od 14 sati protiv Irana.

Gordi Albion na Mundijal stiže nakon ispadanja iz elitne grupe Lige nacija i ulošijoj atmosferi zbog kritika medija prema izborniku Garethu Southgateu, a s druge strane ih čeka prema FIFA-inom renkingu najbolja azijska reprezentacija (20.) za koju igra Dinamov igrač Sadegh Moharrami.

Hit izbornik koji je odveo Irance na Svjetsko prvenstvo bio je Hrvat Dragan Skočić, zbog kojega je Iran postao najbolja azijska reprezentacija, no to im nije smetalo da mu usprkos odličnim rezultatima u srpnju uruče otkaz i na klupu vrate Carlosa Quieroza.

Susret će se odigrati na stadionu Khalifa International, a obje ekipe se nalaze u skupini B, gdje su još SAD i Wales koji će snage odmjeriti večeras u 20 sati po hrvatskom vremenu.