POKORILI MOSKVU / Škotski gigant ovo je čekao 11 godina!

Škoti su u Rusiji stigli do prve gostujuće pobjede u Ligi prvaka od 2001., nakon čak 19 poraza i samo jednog neriješenog ishoda i to protiv Barcelone na Nou Campu.

2.10.2012.
20:50
AP

MOSKVA - U susretu 2. kola G skupine Lige prvaka škotski Celtic je slavio u Moskvi kod Spartaka s 3:2.

Škoti su u Rusiji stigli do prve gostujuće pobjede u Ligi prvaka od 2001., nakon čak 19 poraza i samo jednog neriješenog ishoda i to protiv Barcelone na Nou Campu. Celtic je bio autsajder u ovom dvoboju, ali je šokirao oko 40.000 gledatelja na stadionu Lužnjiki pogotkom Garya Hoopera već u 12. minuti.

Spartak je uspio preokrenuti rezultat pogocima Nigerijca Emmanuela Emenikea (41, 48), a potom se u 63. minuti dogodio ključni trenutak dvoboja kada je igrač moskovske momčadi JuanInsaurralde dobio crveni karton. U 71. minuti DmitrijKombarov je zabio autogol za 2:2, a u 90. minuti junak dvoboja Grk GiorgosSamaras je glavom svladao ruskog vratara za veliki uspjeh škotskog prvaka.