Ruska olimpijka šokirana hranom u 'balonu': 'Gotova sam. Svaki dan plačem, tako sam umorna'
Zimske olimpijske igre u Pekingu usprkos strogim mjerama i velikom trudu organizatora ne prolaze bez skandala i organizacijskih propusta. Već smo pisali o problemima koje je loša logistika uzrokovala našoj olimpijki Lei Jugovac te o neobičnom slučaju australske curling reprezentacije, a ruska biatlonka Valerija Vasnetsova je jučer istaknula jedan veliki organizacijski problem u Pekingu.
Naime, ona se požalila na izuzetno skromne porcije i lošu prehranu na Zimskim olimpijskim igrama. Objavila je na svome Instagram profilu fotografiju na kojoj se vidi malo umaka, par komada mesa, malo tjestenine i krumpira.
"Boli me trbuh, jako sam blijeda i imam velike podočnjake. Gotova sam. Svaki dan plačem, tako sam umorna", napisala je ruska sportašica u objavi.
Sportaši su se po ovom režimu hranili najmanje pet dana tijekom boravka u 'balonu', a nakon njene pritužbe stigle su informacije kako su se organizatori potrudili da natjecateljima omoguće veće i raznovrsnije porcije.
Zanimljiv je i detalj na koji je podsjetio Joe Pompliano, poznati sportski novinar i poduzetnik, a vezan je za Olimpijske igre iz 2008. koje su održane također u Pekingu. Naime, tada je svjetski rekorder na 100 metara Usain Bolt priznao da je tijekom deset dana pojeo tisuću McDonaldsovih Chicken McNugetsa kako bi izbjegao eventualne probleme uzrokovane hranom.
Zimske olimpijske igre možete pratiti na Eurosportu u sklopu PLAY Premium paketa.