HRVATSKA - ŠVEDSKA: 28-34: / Totalni debakl Kauboja u Herningu, Šveđani razbili Červara i družinu

Rukometaši upisali težak poraz od Švedske za oproštaj od Svjetskog prvenstva

26.1.2019.
19:24

Hrvatska muška rukometna reprezentacija natjecanje na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj okončala je na šestom mjestu, u susretu za peto mjesto bolja od Hrvatske je u Herningu bila Švedska sa 34-28 (16-13). Luka Stepančić s pet i Marin Šipić s četiri gola bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok su Niclas Ekberg sa šest i Andreas Nilsson s pet pogodaka predvodili Švedsku.

Utakmica za peto mjesto nije imala gotovo nikakav značaj, a to je bilo vidljivo i u pristupu obiju reprezentacija. Ipak, Šveđani su bolje otvorili utakmicu prvenstveno zahvaljujući svom vrataru Appelgrenu koji je na samom početku obranio nekoliko "zicera" hrvatskim igračima. Švedska je stoga već nakon sedam minuta vodila sa 5-2. Prednost Švedske je nastavila rasti sve do šest razlike (13-7) u 22. minuti, no Šipić i Stepančić su sa po dva gola uspjeli smanjiti do poluvremena na 16-13.

Potpuni raspad sistema

Nažalost, Švedska je bolje otvorila i drugo poluvrijeme, postigla je prva tri gola i ponovno se odvojila na plus šest (19-13) te je do kraja utakmice razlika varirala između pet i sedam pogodaka u korist Švedske. U susretu protiv Švedske u igru uopće nije ulazio kapetan Domagoj Duvnjak, dok je 36-godišnji vratar Ivan Stevanović objavio kako mu je ovo bila posljednja utakmica za reprezentaciju.

Ranije u subotu su aktualni europski prvaci Španjolci zauzeli su sedmo mjesto i tako osigurali nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju sljedeće godine, oni su svladali Egipćane sa 36-31 (17-18). Dvoboji za medalje na rasporedu su u nedjelju. Od 14.30 će Francuska i Njemačka igrati za broncu, dok će Danska i Norveška od 17.30 sati igrati finale.

HRVATSKA - ŠVEDSKA 28-34

HRVATSKA: Šego - Musa - Horvat - Stepančić - Karačić - Duvnjak - Mandić

Klupa: Stevanović, Štrlek, Vida, Šipić, Bećiri, Bičanić, Blažević, Slišković, Jotić, Vranković

ŠVEDSKA: Appelgren - Nilsson - Tollbring, Jeppsson, Arnesson, Lagergren, Zachrisson

Klupa: Palicka, Wanne, Ekberg, Darj, F. Pettersson, Nielsen, Ekdahl Du Rietz, Konradsson, Andersson

60' Gotova je utakmica!

59' Ponovno je zabio Arnesson!

59' Upisao se i Bećiri u strijelce, i to kako! Sjajnim lobom preko Palicke!

58' Raspali su se Kauboji, ovo je sada već izgubljena utakmica!

58' Ponovno zabija Damir Bičanić!

57' Povećava Arnesson na šest razlike!

56' Zabija Bičanić!

56' Kauboji izgledaju kao da su se pomirili s porazom!

54' Švedska na sedam razlike!

51' Još jedan pogodak Ekberga!

50' Horvat zabija sa sedam metara!

49' Ponovno Švedi odlaze na plus 6.

48' Palicka brani pokušaj Štrleka sa sedam metara!

48' Sedam metara iznudi je Karačić!

47' Lijepo je zabio Musa!

46' Žuti karton za Vorija!

45' Ponovno smo smanjili na -6.

45' Stevanović je došao blizu obrane, ali lopta je završila u golu!

44' Lagergren zabija, vratari Kauboja bez ikakve šanse već neko vrijeme!

44' Potegnuo je Vranković i zabio!

43' Novi pogodak Petterssona!

42' Još jednom zabija Karačić, on nas drži u igri!

42' I dalje se igra gol za gol, nije dobro!

41' Opet je zabio Karačić!

41' Iskoristili su Šveđani igrača više!

41' Isključenje za Stepančića!

40' Smanjuje Hrvatska preko Stepančića!

39' Igra se gol za gol što nije dobro za Hrvatsku!

39' Zabija Zlatko Horvat!

39' Opet je ispala obrana Kauboja!

38' Novi pogodak Štrleka!

37' Curi obrana! Zove Červar novi time-out!

36' Smanjuju Kauboji!

36' Šveđani ponovno zabijaju!

35' Karačića zabija prvi gol Kauboja u nastavku!

34' 3:0 za Švedsku na otvaranju drugog dijela!

33' U strijelce se upisao i Pettersson!

32' Arnesson drugo poluvrijeme otvara pogotkom za četiri razlike!

31' Počeo je drugi dio! Prvi napad ima Hrvatska!

Poluvrijeme!

30' Šveđani ponovno zabijaju nakon obranjenog sedmerca!

29' Dvije minute za Mandića!

28' Ušao je Bičanić i zabio!

27' Zabio je Wanne za Švede!

27' Drugi pogodak Mandića na utakmici za minus dva!

26' Jotić ušao i odmah asistirao za Stepančića! Šveđani zovu time-out!

24' Odličan je ponovno Stepančić koji zabija! Treći njegov pogodak!

24' Ne daju se Švedi, zabija Konradsson!

23' I opet Šipić! Ma kako igra večeras!

23' Ponovno zabija Šipić!

22' Novi pogodak Švedske, zabio je Wanne!

21' Šipić zabja svoj prvi gol na utakmici! Odmah je s druge strane odgovorio Nillson!

20' Pobjegla je Švedska na pet razlike!

19' Treći pogodak Andreasa Nillsona za Švedsku! 3 od 3 zasad.

17' Arnesson je zaljuljao našu obranu i izborio sedmerac, a obranio ga je Stevanović! Gol je ipak pao nakon odbijene lopte.

15' Zabio je Mandić! Evo Kauboja na dva razlike!

14' Manuel Štrlek zabija sa sedam metara i smanjuje na minus tri!

13' Novi pogodak Ekberga sa sedam metara, zasad stopostotan!

12' Stepančić se digao i pronašao rupu za svoj drugi pogodak!

12' Prošla je lopta na crtu do Muse, ali brani Appelgren! Istom mjerom odgovorio je Šego na drugoj strani!

11' Zachrisson je zabio za četiri razlike i natjerao Červara da pozove time out!

10' Ekberg zabija sedmerac za Švedske i novih plus 3!

8' Novi pogodak za Hrvatsku, ovoga puta Slišković!

7' Zabio je Stepančić, ali odmah je istom mjerom odgovorio Švedski brzi centar!

7' Odlazak Šveđana na plus 3!

6' Horvat je promašio sedmerac!

5' Ponovno Švedska na dva razlike!

3' Evo Muse, zabija i Hrvatska!

2' Odlaze Švedi na 2:0!

2' Prvi pogodak na utakmici zabio je Nilsson! Vode Švedi!

1' Šego je otvorio obranom, a Mandić propustio zabiti nakon kontranapada. Ispala mu je lopta!

1' Počela je utakmica!

Prije utakmice

Susretom za peto mjesto konačnog poretka hrvatska rukometna reprezentacija okončat će ovogodišnje Svjetsko prvenstvo. Suparnik je Švedska, reprezentacija iz čijih redova stižu izjave koje ukazuju na to koliko im ova utakmica malo znači.

“Teško je imati dva slobodna dana, a zatim igrati za peto mjesto. Naravno, ova utakmica je potpuno besmislena. Radije bismo otišli kući na spavanje, pred nama je teško proljeće u našim klubovima. Jasno je da želimo preskočiti ovu utakmicu, ali isto tako znam da je moramo odraditi”, kazao je nedavno za švedske medije Mattias Zachrisson.

Bit će to Hrvatskoj prvi i jedini nastup u Danskoj na ovom SP-u, dok su Šveđani upravo na danskom tlu odradili sve utakmice. Uoči večerašnjeg dvoboja izbornik Lino Červar iskoristio je i treću zamjenu pa se tako umjesto Alena Blaževića momčadi pridružio Lovro Jotić.

Podsjetimo, ranije je Červar iskoristio prve dvije izmjene pa je tako uveo Ivana Sliškovića umjesto Krešimira Kozine te Kristiana Bećirija umjesto Luke Cindrića.

“Postigli smo prvobitni cilj, kvalifikacije za Olimpijske igre. Nismo sretni jer smo htjeli više od toga, kao i cijela nacija. Potrudit ćemo se biti peti na kraju. Ponosan sam što smo pobijedili Francuze i čast mi je igrati s ovim momcima”, rekao je pivot Hrvatske Željko Musa nakon utakmice protiv Francuske.

Podsjetimo, ranije danas aktualni europski rukometni prvaci Španjolci zauzeli su sedmo mjesto na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu i tako osigurali nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju sljedeće godine, oni su u subotu u Herningu svladali Egipćane sa 36-31 (17-18).