HRVATSKI TSUNAMI POMEO CRNOGORCE: / Kauboji razbili Lavove i poslali snažnu poruku uoči Svjetskog prvenstva

U sklopu završnih priprema za nastup na Svjetskom prvenstvu, koje će se od 10. do 27.

4.1.2019.
21:23
Goran Kovacic/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u Poreču Crnu Goru sa 34-22 (14-12) u susretu HEP Croatia Cupa koji našim rukometašima služi kao posljednja provjera uoči skorašnjeg svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj. Hrvatska reprezentacija je rutinski stigla do pobjede protiv Crne Gore koje neće biti na Svjetskom prvenstvu.

Hrvatska je posebno dobro odigrala u drugom poluvremenu koje je dobila sa 10 razlike (20-10) za konačnih + 12. Hrvatski izbornik Lino Červar pružio je priliku gotovo svim igračima. Nastupilo je 19 igrača, a jedino nje zaigrao vratar Filip Ivić.

Štrlek najefikasniji

Najefikasniji je bio Manuel Štrlek sa šest golova, David Mandić je zabio pet, dok su Zlatko Horvat, Halil Jaganjac i Luka Cindrić dodali po tri gola. Ivan Stevanović je sakupio šest, a Marin Šego pet obrana.

ZAVRŠNE PRIPREME KAUBOJA: Zavirite u galeriju i osjetite dašak atmosfere s utakmice protiv Crne Gore

Najviše problema zadavao nam je MilošVujović koji je predvodio Crnu Goru sa sedam golova, dok su Stefan Čavor i NemanjaGrbović zabili po četiri gola.

Teške noge

"Noge su bile malo teške. Imali smo neke pogreške koje moramo ispraviti, posebno u prvom poluvremenu. U nastavku smo igrači čvršće u obrani i daleko pokretljivije. Protiv Islanda ćemo morati igrati daleko bolje," kazao je Červar.

U prvom susretu ovog turnira Crna Gora je u četvrtak pobijedila Italiju sa 32-24, a posljednji dvoboj je na rasporedu u subotu kada će se u dvorani Žatika susresti Hrvatska i Italija.

Hrvatsku prvi susret na svjetskom prvenstvu očekuje u petak, 11. siječnja u Munchenu protiv Islanda. Slijedi dan odmora, a potom ogledi protiv Japana (13. siječnja), Makedonije (14. siječnja) i Bahraina (16. siječnja). Posljednji susret u skupini B imat ćemo protiv Španjolske 17. siječnja.

UŽIVO:

Hrvatska - Crna Gora 34:22 (14:12, 20:10)

Hrvatska: Stevanović (6 obrana), Šego (5 obrana), Ivić; Duvnjak 1, Stepančić 1, Vida 2, Horvat 3, Karačić 2, Blažević, Štrlek 6, Musa, Šebetić, Slišković 2, Cindrić 3, Mandić 5, Kozina 2, Jaganjac 3, Šušnja 2, Šipić 2, Vranković

Crna Gora: Mijušković, Braunović, Borilović (6 obrana); Bakić 1, Marsenić, Čavor 4, Bulajić, Karakaš, Radović, M. Vujović 7, Radojević 2, Kaluđerović, Ševaljević 2, L. Vujović, Lasica 2, Grbović 4

Kraj

60' S velikih 12 razlike Kauboji su okončali susret.

56' Karačić je zabio prekrasno odbojkaškim udarcem za 30-19.

49' Hrvatska se poigrava s Crnom Gorom, drži deset golova razlike.

43' Mandić je odveo Hrvatsku na devet razlike.

41' Sada su Kauboji odgovorili s dva uzastopna gola.

37' Dva vezana pogotka Crne Gore, 19-14.

36' Jaganjac se opet upisao u strijelce, 19-12.

34' Jaganjac je zabio za velikih 18-12.

33' U tri minute Kauboji su zabili tri gola i otišli na +5, što je najveća razlika.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

Hrvatska nije pokazala ono što bi svi željeli vidjeti. No, treba napomenuti da je ipak riječ o pripremnoj utakmici i najbitnije je da svi ostanu zdravi.

30' Crna Gora je smanjila na 14-12.

29' Blažević je zaradio dvije minute. Hrvatska ima dva igrača manje.

28' Crna Gora je doša na 13-11. Kauboji su imali priliku odvojiti se na +5, ali su prokockali šanse. Nezadovoljni Červar zvao je minutu odmora.

26' Slišković je vratio Kauboje na +3.

25' M. Vujović je dao svoj četvrti gol, Crna Gora je došla na samo -2.

24' Radojević je iskoristio višak te je dao gol za 12-9.

24' Šušnja je zaradio dvije minute zbog neopreznog starta.

23' Slišković je odvao Kauboje na +4.

22' Dosta su lagano sada gosti zabili.

21' Ševaljević je sada zabio za 10-7. Ubrzo je potom Mandić uzvratio.

20' Horvat je promašio sedmerac.

15' Svoj treći gol zabio je M. Vujović. Ovaj put iz sedmerca. Duvnjak je uzvratio za 9-6.

13' Šušnja je zabio u padu i to leđima okrenut golu. Krasan gol za 8-5.

12' Miloš Vujović je izvrsno prošao i zabio za 7-5.

11' Horvat je dao svoj prvi gol iz igre.

10' Ševaljević je smanji na 6-4.

9' Hrvatska je otišla na +3.

8' Šušnja je zabio svoj prvi pogodak.

7' Opet je zabio Štrlek.

6' Štrlek je zabio svoj prvi pogodak.

5' Cindrić je iskoristio pukotinu u obrani, ali gosti su brzo uzvratili 2-2.

4' M. Vujović je lijepo zabio za 1-1.

3' Sedmerac za Hrvatsku. Horvat je zabio prvi gol na utakmici.

19:52 - Uskoro počinje suret.