Tko je ovo očekivao? Hrvatska razmontirala Mađarsku!

Hrvatska je s plus 9 (30:21) deklasirala Mađarsku u 3. kolu SP-a. I bez Blaženka Lackovića Kauboji su došli do trećeg trijumfa i poslali ozbiljnu poruku suparnicima u Španjolskoj.

15.1.2013.
10:32

Izabranici Slavka Goluže su u uvodne dvije utakmice u skupini D pobijedili slabašne reprezentacije Australije i Alžira, tako da se čekao prvi jaki suparnik da se vidi stvarna snaga Hrvatske. A koliko je Hrvatska kvalitetna pokazalo se već nakon nekoliko minuta dvoboja protiv Mađara koje su naši rukometaši, podsjetimo, svladali i u borbi za broncu na lanjskim Olimpijskim igrama.

U madridskoj Caja Magici hrvatska vrsta nije dopustila Mađarima nijedno vodstvo na utakmici, čak ni ono početno. Poveli su naši rukometaši u 11. minuti sa 6:3, a nekoliko su puta u prvom poluvremenu imali po pet pogodaka prednosti. Na odmor su otišli s 15:11, a onda je na početku nastavka uslijedio hrvatski uragan. Serijom 4:0 Golužina je momčad povela s 19:11 i premda su se Mađari nakratko vratili na minus pet (21:16) nikakve ozbiljne šanse nisu imali. Mlada hrvatska reprezentacija je vrhunski odradila posao do kraja i na koncu slavila s velikih plus devet. http://www.youtube.com/embed/ayY9yEJC8RA?rel=0

Hrvatska je u utorak igrala bez ozlijeđenog Blaženka Lackovića, ali to se ovom prilikom nije osjetilo. Ivan Čupić je postigao osam pogodaka, po šest su dodali Domagoj Duvnjaki Marko Kopljar, a svakako treba istaknuti i 12 obrana Mirka Alilovića (tri sedmerca). Roland Mikler je s devet golova bio najefikasniji kod Mađara. U ostalim utakmicama skupine D domaćin Španjolska je deklasirala nedoraslu Australiju s 51:11, dok su Alžir i Egipat odigrali 24:24. Hrvatsku u četvrtak u 21.15 sati očekuje dvoboj 4. kola protiv Egipćana.

Skupina A: Tunis - Crna Gora 27:25 Njemačka - Argentina 31:27 Francuska - Brazil 27:22 Redoslijed: 1. Francuska 6, 2. Njemačka 4, 3. Tunis 4. 4. Argentina 2, 5. Brazil 2, 6. Crna Gora 0 Skupina B: Rusija - Katar 29:22 Island - Makedonija 23:19 Danska - Čile 43:24 Redoslijed: 1. Danska 6, 2. Island 4, 3. Rusija 4, 4. Makedonija 4, 5. Katar 0, 6. Čile 0 Skupina C: Bjelorusija - J. Koreja 26:20 Srbija - S. Arabija 30:20 Slovenija - Poljska 26:24 Redoslijed: 1. Slovenija 6, 2. Srbija 6, 3. Poljska 4, 4. Bjelorusija 2, 5. J. Koreja 0, 6. S. Arabija 0

Skupina D: Alžir - Egipat 24:24 Španjolska - Australija 51:11 Hrvatska - Mađarska 30:21 Redoslijed: 1. Španjolska 6. 2. Hrvatska 6, 3. Mađarska 4, 4. Egipat 1, 5. Alžir 1, 6. Australija 0