Igra se za naslov / Senzacija u Našicama, Nexe po prvi put u povijesti porazio PPD Zagreb!

U 19 sati počinje najbitniji susret rukometne sezone između Nexea i PPD Zagreba, a susret uživo pratite na RTL.hr.

26.3.2022.
19:00
Luka Breškić

Rukometaši Nexea iz Našica porazili su PPD Zagreb s rezultatom od 30-29 i time osigurali prvu pobjedu protiv zagrebačkog kluba u povijesti hrvatske rukometne lige. Klub iz Našica tim se rezultatom izjednačio sa Zagrebom na prvom mjestu u hrvatskoj Premijer ligi s osam bodova.

Ivan Čupić bio je najefikasniji strijelac za Zagreb s osam pogodaka. Pratio ga je i Nikola Grahovac koji je dodao sedam komada. Ipak, dobra serija Nexea početkom drugog poluvremena kada su se odvojili na pet razlike bila je previše za zagrebački klub.

Samim početkom utakmice dominirao je Zagreb. Međutim, Nexe je brzo uhvatio momentum i prvo poluvrijeme odigrano je prilično kompetitivno, s time da je Nexe otišao na predah s dva pogotka prednosti.

Pred kraj susreta je Zagreb smanjio prednost, a nešto manje od dvije minute do kraja utakmice smanjili su i na dvije razlike. Ipak, Nexe je rutinski priveo utakmicu kraju i osigurao pobjedu.

UŽIVO

Nexe - PPD Zagreb = 30-29

60' Gotovo je! Ivan Čupić zabio je pogodak s istekom vremena, ali Nexe slavi s rezultatom od 30-29!

58' Zagreb zabija za dva razlike! Strijelac je ponovno Ivan Čupić, a igra se posljednja minuta utakmice.

55' Nexe ima napad za plus pet s manje od pet minuta do kraja igre. Ovo bi momčad iz Našica trebala rutinski privesti kraju.

52' Ivan Čupić zabija za tri razlike! Još malo manje od osam minuta do završetka susreta.

48' Igra se napad za napadom, gol za golom. Nexe za sada komandira susretom i ima vodstvo od tri razlike. Timeout je.

44' Vrlo lijepom akcijom Zagreb je stigao do čiste prilike s krila. Smanjili su vodstvo na tri razlike, a Nexe je pritom obrane dobio dvije minute suspenzije zbog obrane iz prostora!

41' Zagreb se uozbiljio. Obrana je čvršća nego ranije, ali nije im se posrećilo s udarcem kojeg je zaustavila prečka za smanjenje na 22-20.

39' Zagreb se malo stabilizirao, ali i dalje imaju deficit od četiri pogotka za nadoknaditi. Nexe ima posjed.

34' Što se događa sa Zagrebom?! Nexe Zabija dvije brze kontre i diže vodstvo na pet razlike!

31' Počelo je drugo poluvrijeme! Nexe uvjerljivo otvara nastavak igre.

30' Gotovo je prvo poluvrijeme. Nexe odlazi na predah s dva pogotka prednosti!

29' Poletno s obje strane! Najprije Nexe pogađa vrh gola, a zatim Željko Musa promašuje čistu jedan na jedan situaciju s vratarom iz kontra napada.

26' Kakva igra Nexea! Vejin je vezao dva pogotka i digao vodstvo kluba iz Našica na +2.

24' Jaganjac pogađa prazni gol za 14-12 za Nexe! Ipak, Zagreb već idući posjed lagano zabija s pet metara za jedan razlike.

20' Zagreb izjednačuje na 11-11.

17' Vrlo raspoloženi Ivan Čupić smanjuje na 10-9.

16' Nexe ponovno diže na dva razlike!

14' Vodstvo od jednog pogotka za Nexe, koji ima i napad. Željko Musa smanjio je za Zagreb.

10' Čupić je promašio sedmerac, a Nexe je preuzeo vodstvo i ima napad za +2!

8' PPD gubi loptu i Nexe ima šansu za izjednačenje na pet golova.

6' Nexe je zaustavio jurnjavu Zagreba i smanjio rezultat na 4-3. Zagreb, doduše, ima napad za +2.

5' Drugi gol za Čupića. Zagreb vodi s 3-1.

4' Luda je atmosfera u Našicama. Tribine su ispunjene, a dvoranom urlaju zvukovi bubnjeva i navijača.

3' Zagreb preuzima prvo vodstvo na utakmici. Gol je dao Željko Musa!

2' Kapetan hrvatske rukometne reprezentacije Ivan Čupić zabija za izjednačenje Zagreba. Rezultat je 1-1.

1' Nexe je poveo s 1-0 u prvom napadu utakmice.

19:00 - Počela je utakmica između Nexea i Zagreba!