RUKOMETNA EUROPA NAKLONILA SE HRVATICAMA: / 'Najljepša rukometna priča kad ispričana, hrvatski san se ostvario!'

O Hrvaticama piše i najpoznatiji svjetski rukometni portal Handball Planet

20.12.2020.
19:46

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija priredila je senzaciju osvojivši brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Danskoj nakon što je u susretu za broncu u Herningu pobijedila domaćina sa 25:19.

Prva je to medalja za hrvatski ženski rukomet na velikim natjecanjima i sasvim sigurno jedna od najvećih senzacija u povijesti europskih prvenstava.

IZBORNIK SE SLOMIO PRED KAMERAMA NAKON POVIJESNE BRONCE: /

'Poseban motiv bile su nam njegove pogrdne izjave, a ovo će ući u anale'

Na putu do bronce odabranice izbornika Nenada Šoštarića upisale su šest pobjeda (Mađarska, Nizozemska, Srbija, Rumunjska, Njemačka, Danska), te upisale samo poraze od finalistica Norveške i Francuske.

Samim ulaskom u polufinale naše su rukometašice izborile direktan plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. na kojem nisu sudjelovale od 2011.

Čudo!

Nakon pobjede i apsolutne senzacije Hrvaticama se morala nakloniti rukometna Europa.

"Prije nego je počelo Europsko prvenstvo, nitko, čak ni igračice ni trener, nisu mogli predvidjeti da će brončana medalja ići u Hrvatsku“, jedan je od odlomaka u EHF-ovom tekstu naslova „Hrvatski san završio je brončanom medaljom.

O Hrvaticama piše i najpoznatiji svjetski rukometni portal Handball Planet. U tekstu naslova "Čudo! Hrvatski san se ostvario. Osvojile su prvu medalju ikad“, navodi se kako su sjajne Hrvatice zaključale svoja vrata na čak 17 minuta protiv Danske.

"Totalni autsajderi ženskog Eura napisali su jednu od najljepših rukometnih priča svih vremena tako što su uzeli brončanu medalju protiv domaćina“, stoji u tekstu Handball Planeta.