SEHA liga / Nexe drugi put u dva tjedna pobjedio bivšeg prvaka Europe, Halil Jaganjac nezaustavljiv

18.2.2022.
21:50
pixell.hr

Rukometaši našičkog Nexea pred svojim su navijačima svladali skopskog Vardara sa 28-25 (15-12) u svom drugom nastupu u ovogodišnjem izdanju SEHA lige.

Našičani su od Vardara bili bolji i prije dva tjedna na gostovanju u Skoplju pa s maksimalnih šest bodova iz dva nastupa drže čelnu poziciju u skupini B prvog dijela natjecanja. Vardar ima tri boda iz tri nastupa, a bez bodova je Vojvodina. Ukrajinski Motor još nije odigrao nijednu utakmicu.

HRS /

Izbornik Šoštarić objavio popis igračica za kvalifikacije

HRS /

Uraganski početak Našičana

Vardar je u početku parirao rukometašima Nexea, ali je domaća momčad već na polovici prvog poluvremena stvorila prednost od pet pogodaka (9-4). U završnici prvog dijela je skopska momčad s tri uzastopna gola s minus šest došla na tri pogotka zaostatka (15-12).

U drugom poluvremenu je dvostruki europski prvak triput zaostajao samo za jedan gol, ali bliže od toga gosti nisu došli.

Halil Jaganjac je predvodio strijelce Nexea sa sedam pogodaka, a šest ih je postigao Predrag Vejin. Po četiri gola upisana su Fahrudinu Meliću i Tomislavu Severcu. Goste je predvodio Morales sa sedam pogodaka.

Nexe bi sljedeću utakmicu u SEHA ligi trebao odigrati 3. ožujka protiv Vojvodine u Novom Sadu.